banner6

Ucuz elektrik üreteceğiz

Halkların Demokratik Partisi Adana Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hüseyin Yıldız, İLKHABER'e yaptığı zçiyarette projelerinden bahsetti:

Ucuz elektrik üreteceğiz

Ucuz elektrik üreteceğiz


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Hüseyin Yıldız ve HDP İl Başkanı Yusuf Tek gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Arslan Güneydoğu Matbaacılık ve Kağıtçılık A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil Arslan ve Yazı İşleri Müdürümüz Süreyya Uri ile görüşen Yıldız, kent genelindeki seçim çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Seçilmeleri durumunda Adana için önemli projelerinin olduğunu kaydeden Yıldız, bu projelerin tamamının halk meclisleri aracılığı ile halkın ihtiyaçları çerçevesinde hayata geçirileceğini savundu. Bu projelerden en önemlisinin güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üretimi olduğunu anlatan Yıldız,  bu proje sayesinde kentte mevcut olan işsizlik sorununun da önüne geçileceğini dile getirdi. Bu proje için yalnızca ayna ve buhar motorunun gerekli olduğunu ifade eden Yıldız, “Güneşten ve buhar motorundan yararlanarak 500 Megawatt elektrik üreteceğiz. Bu proje hayata geçtiğinde atölyeler kuracağız. Kuracağımız atölyelerde de istihdam oluşturacağız. Adana güneşi bol bir memleket. Bu güneşten faydalanılması gerekiyor. Bu proje ile halkımız ucuz elektriğe de kavuşmuş olacaktır. Bisiklet yollarımız yok kentin her tarafını bisiklet yolu ile donatmayı düşünüyoruz. Temiz çevre için belediye otobüslerini de elektrik enerjisi ile çalışan flolardan oluşturmayı planlıyoruz” dedi. Yıldız, partilerinin eş kadın başkan adaylarının bulunduğunu partilerinin kadın kotasının yüzde 50 olduğunu işaret etti.

NEHİR TAŞIMACILIĞI

HDP İl Başkanı Yusuf Tek, bütün adaylarla sorunların çözümü yönünde toplantılar yaptıklarını konun uzmanları ile görüşüp projeler ürettiklerini kaydetti. Yol kenarlarının otopark olarak işletilmesinin anayasal suç olduğundan bahseden Tek , “Yollarımız zaten dar. Yol kenarları da otopark olarak faaliyet gösterince yolar tamamen kullanılmaz hale geliyor. Bu konu yargıya taşına bilir. Biz gelirsek bu konuyu çözeceğiz. Kentimizde yol sorunlarımız var. Bu sorunu nehir taşımacılığı ile aşabiliriz. Nehir taşımacılığı yapılması trafiği de rahatlatacaktır.  Haricinde içme suyunda kayıp kaçaklar sorunu var. İçme suyumuzun yüzde 35’i kayıp kaçak. Nasıl kayıp kaçak oluyor derseniz. Döşenen şebekelerde patlaklar var. Buda kayıp kaçakların oluşmasına neden oluyor. Bizler bunları çözerek gerekirse 10 ton’a kadar su kullanımını ücretsiz yapacağız. Adana’da kent meydanı sorunu var. 5 Ocak Meydanı şuan gündemde. Bizde diyoruz ki orayı kent meydanı yapalım. Seçilmemiz durumunda kent meydanını buraya yapacağız. HDP olarak halkımız için çalışmak için bu yola baş koyduk” diye konuştu.

Arslan Güneydoğu Matbaacılık ve Kağıtçılık A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil Arslan, ziyaretlerinden ötürü Yıldız ve Tek’e teşekkürlerini sunarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER