banner6

Uluslararası oyuncuyuz

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin yaptığı Marmaray, 3. Köprü, 3. havalimanı projeleriyle rakiplerini korkuttuğunu savundu

Uluslararası oyuncuyuz

Uluslararası oyuncuyuz

 

  ADANA (İHA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, seçimlere iki partinin gittiğini ifade ederek, “Bunlar eski Türkiye partisi ile yeni Türkiye’nin partisi AK Parti” dedi.

  Seyhan ilçesine bağlı Gülpınar Mahallesi’nde düzenlenen mitingde konuşan Bakan Çelik, 3 haftadır çeşitli anketler yayınlandığını, ancak bu anketlerin hiçbir geçerliliğinin bulunmadığını vurguladı. Bazı anket firmalarının sahaya bile inmeden sonuçları açıkladığını belirten Çelik, “Adana’daki 3. partiyi birinci gösterdiler, 2. partiyi birinci gösterdiler. Şimdi aradan 3 hafta geçti. Büyük mitingimizi yaptık. Mitingi yapmadan 1 hafta önce anket sonuçları bakımından çok sağlıklı sonuçlara imza atan çok önemli firmalara anket yaptırdık. Sizi tebrik ediyorum. Anket sonuçları açıkça şunu gösteriyor; AK Parti Seyhan ilçede birinci parti. Anket sonuçlarında AK Parti Adana genelinde de birinci parti” şeklinde konuştu.

  Bakan Ömer Çelik, 11 yıldır güçlü ve kuvvetli bir iktidarın bulunduğunu kaydederek, “AK Parti Sizin desteğinizle tek başına iktidar oldu. Bu destek sayesinde Türkiye koalisyonlardan kurtuldu. Koalisyonlardan kurtulunca ne oldu? Enflasyondan kurtuldu. Ekonomik krizlerden kurtuldu. Türkiye artık eskisi gibi herhangi bir krizde sarsılan ülke değil. Türkiye eskisi gibi bir takım güç odaklarının milli iradeyi istediği zaman sakatlayabildiği bir ülke değil. Türkiye’de askeri darbeler dönemi kapandı. Milli irade üzerindeki baskılar kalktı. Bu kalktığı zaman istikrar geldi. AK Parti istikrarlı bir şekilde Türkiye’yi yönetti. Artık Türkiye 6 ay sonrasını göremeyecek bir ülke değil. Eskiden Türkiye 3 ay sonra ne olacak diye endişe duyan bir ülkeydi. Artık Türkiye 2023’ü gören bir ülke” ifadelerini kullandı.

 

  “TÜRKİYE ARTIK ULUSLARARASI BİR OYUNCUî

  “Artık Türkiye 2023’ü gören bir ülke” sözünün kilit bir söz olduğuna dikkat çeken Bakan Çelik, “Türkiye artık uluslararası bir oyuncu. Türkiye’nin yaptığı Marmaray, 3. Köprü, 3. Havalimanı projeleri, bütün bunlar Türkiye’nin rakiplerini ürkütüyor. Rakiplerde tedirginlik yaratıyor. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyenler Türkiye’deki istikrarı bozmak istiyor. Türkiye’deki istikrar bozulduğu zaman ülke 2023’ü göremeyen, 6 ay sonrasını göremeyen krizler ile sarsılan bir ülke olsun istiyorlar” dedi.   Yerel seçimlere çok büyük anlam yüklediklerini aktaran Bakan Çelik, şunları kaydetti:

  “Bu seçimler artık Ankara’yı kimin yöneteceği, hangi partinin birinci olacağı ile ilgi sınırlı seçimler olmaktan çıkmıştır. Bu artık eski Türkiye ile yeni Türkiye arasındaki bir seçimdir. Şimdi oy pusulasında önümüze 25 tane parti gelecek. Aslında 25 tane parti yok. İki tane parti var. Bir tanesi yasakları kaldıran, Türkiye’yi zenginleştiren, Türkiye’yi özgürleştiren, Türkiye’deki çocuklara daha iyi eğitim veren, daha iyi sağlık hizmeti veren, çocuklarınız için daha iyi bir gelecek yaratmaya çalışan yeni Türkiye’nin partisi Ak Parti. Diğeri ise çözüm sürecini sabote etmek isteyenler, yine Türkiye’yi yasaklarla dolu ülke haline çevirmek isteyenler, Türkiye’yi ekonomik krizle karşı karşıya bırakmak isteyenler, Türkiye’nin büyümesini engellemek isteyenlerden oluşan ve pek çok birbirine zıt partinin de bulunduğu ittifak ettiği eski Türkiye partisi. Dolayısıyla seçime iki parti giriyor, eski Türkiye partisi ile yeni Türkiye’nin partisi AK Parti.î

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42