banner6

Umduklarını bulamadılar

Adana’da gece vakti ayakkabı satan kişilerin yanı sıra şimdide gece vakti halı satan kişiler ortaya çıktı. Halılara rağbet gösterilmemesi üzerine halı satıcıları umduklarını bulamadan yoldan ayrıldı.

Umduklarını bulamadılar

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Adana’da gece vakti ayakkabı satan kişilerin yanı sıra şimdide gece vakti halı satan kişiler ortaya çıktı.  Halılara rağbet gösterilmemesi üzerine halı satıcıları umduklarını bulamadan yoldan ayrıldı.

Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Gazipaşa Mahallesi önünden geçen Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde gece saat 23:00 sularında ayakkabı satan kişiler sık sık objektiflerimize yansıyordu. Bu kişiler ucuz ayakkabı almak isteyenlerin yoğunluğu nedeniyle gece 01:00’a kadar satışlarının zaman zaman sürdürüyorlardı.

BULVARI İŞGAL ETTİLER

Bu kez ise ayakkabı satanların yerine halı satan kişiler bulvar üzerinde aynı noktayı mesken tuttu. Üstelik ayakkabı satanların yaya yolu ve kaldırımları işgal etmelerini tam tersine halı satan kişiler bu kez ana yolu işgal etti. Ana yol üzerine dökülen halıların bulunduğu yerin yanı sıra birde yolun geçi kalan kısmına ışıklandırma sistemi yerleştirildi.

HOPARLÖRLE ANONSLAR YAPTILAR

Yolun 1.5 şeridini sadece yoldan geçen araçlar kullanabildi. Ara sokaktan gelen araçlar yola güçlükle dönebildi. Yoldan geçen araçlar ise bu alana geldiklerinde hızlarını düşürerek geçiş yaptı. Satıcılar gece 24:00 sularında geldikleri bulvar üzerinde sık sık, “Geç olduğu için özür dileriz. Uygun fiyatlı halılar geldi” şeklinde hoparlörle anonslar yaptı. Ancak birkaç kişinin dışında kimsenin halılara bakmaya bile gitmemesi satıcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Bir süre bekleyen satıcılar daha sonra halılarını ve diğer malzemelerini toplayarak saat 01:00 sularında bulundukları yerden ayrıldı.

EMRE EKİCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER