banner6

Urfalıların helal oylarına talibiz

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Çelik, 11 aday arkadaşıyla seçim çalışmalarını değerlendirip hemşerilerine seslendi:

Urfalıların helal oylarına talibiz

Urfalıların helal oylarına talibiz

 

 

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, partisinin 11 milletvekili adayı ile basın toplantısı düzenledi. Seçimler iki gün kala, seçimde yaptıkları çalışmaları anlattı.

Toplantıda Şanlıurfa’ya yaptıkları ve yapacaklarını da anlatan Faruk Çelik, muhalefetin kendileriyle ilgili eleştirilerine de yanıt verdi ve “Faruk Çelik ve arkadaşları Şanlıurfa’ya ne yaptı diyenler, sadece Haleplibahçe ve Eyyübiye Hastanesi’ne baksınlar, belki insafa gelirler.” dedi.

Şanlıurfa’ya karşı duyarsızlar.

Muhalefetin Şanlıurfa’ya karşı duyarsız olduğunu, Şanlıurfa’yı tanımadıklarını ve halktan koptuklarını ifade eden Çelik, muhalefetin iftira, seviyesiz, ölçüsüz ve düzeysiz bir seçim süreci geçirdiğini söyledi. Yaptıklarının, yapacaklarının güvencesi olduğunun da altını çizen Çelik, şöyle konuştu:

“Şanlıurfa’ya neler yaptıklarımızı merak ediyorlarsa, çıkıp sokakta vatandaşlara sorsunlar. En güzel cevabı onlar verirler. 1 Kasım’da sandıkta da verecekler. Şanlıurfalılar, memleketlerinde meydana gelen olayların arkasında kimlerin olduğunu biliyorlar. Cumhurbaşkanımıza iftira atanlar da bunlardı. Kimin elinde silah varsa, milletimiz bunu biliyor. Çözüm sürecini bozanlar, algı yöneterek milleti aldatacaklarını sanıyorlar. Diğer siyasi partilerin neler yaptığını izledik. Ne yazık ki Şanlıurfa’nın geleceğine yönelik neler yapılması gerektiği ile ilgili tek bir proje görmedik. İftiralarla, dedikodularla, algı yönetimiyle zaman geçirdiler. Geldiğimiz nokta da muhalefeti 1 Kasım’daki muhtemel başarısızlık durumu karşısında mazeret üretme telaşı içerisinde olduklarını görüyoruz.”

Şanlıurfa’nın helal oylarına talibiz.

Muhalefetin ‘Fazla oy pusulası basılacak, oy torbaları değiştirilecek’ gibi iddialarına da yanıt veren Çelik,” Biz Şanlıurfalıların helal oylarına talibiz. Bunlar kendi icraatlarını başkalarına mal etmeye çalışıyorlar. Bahsi geçen konular hayalimizden geçmediği gibi, semtimize de uğramayan konular. Kendilerini tarif ediyorlar. Bu davranışlar onların uzmanlık alanları. Sandık güvenliği konusunda Obama’ya mektup yazanlarla, bölge de ve Türkiye’de billboardlara ‘Oyuna sahip çık’ diyenler kol kola. Sandığa sahip çıkmakla ilgili görüş beyan edenlerle sandıklarda hile yapılacak diyenler kol kola. Baskılardan, kafa göz kırmadan bahsedenlere sesleniyorum; Bir önceki seçimde Uluhan’da ölen Hüseyin Beşdağ hangi atmosferde ve hangi şartlarda hayatını kaybetti ? Allah rahmet eylesin. “ dedi.

Önce dağa çağrı yapsınlar.

Kendilerine açık oturum çağrısı yapan siyasetçilere de seslenen Çelik,” Onlar önce dağa çağrı yapsınlar. Önce bir özgürleşsinler. Yetkiyi milletten alıp talimatı dağlardan alanlar ortadalar. Bağımlı, talimatı bekleyerek adım atan siyasi partilerin Türk demokrasisine katkısı olamaz. Yatırımları bombalayanlar kimlerdir ? sormaya gerek bile yok, 7’den 70’e herkes bilmektedir. Vatandaşları, muhtarları tehdit edenler ortadadır. Demokratikleşsinler. Kendi kendine var olmayanlarla neyi tartışacağız ?. Milletten talimat almayanların, milletten talimat alanlarla tartışacak bir şeyi yok. Ne zaman sırtlarını millete dayarlarsa, her platformda kendileriyle müzakere etmeye hazırız.” dedi.  

Gece gündüz demeden çalıştık.

Kurban Bayramı’nın 3. gününden itibaren seçim çalışmalarını 11 milletvekili adayı arkadaşıyla gece gündüz demeden sürdürdükleri de ifade eden Çelik “Milletvekili adaylarımızla, teşkilatlarımızla, gece gündüz demeden çalıştık. 150 bin haneye bizzat ulaşarak vatandaşlarımızın ziyaretlerini gerçekleştirdik. Esnafımız, vatandaşlarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, kanaat önderlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Sosyal medya kampanyalarıyla, filmlerimizle vatandaşlarımızın duygularına tercüman olduk. İnteraktif yayınlarla vatandaşlarımıza hitap etme fırsatını bulduk. Yoğun bir seçim çalışması sürdürdük. Mevlam neylerse güzel eyler.” diye konuştu.

Toplantıya AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kasım Gülpınar, Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Milletvekili Adayları Mehmet Akyürek, Mehmet Arkan, İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve diğer adaylar katıldı. 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER