banner6

UYUMA ve KADES uygulamaları anlatıldı

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, UYUMA ve KADES konusunda vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

UYUMA ve KADES uygulamaları anlatıldı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, UYUMA ve KADES konusunda vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Adana Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri kentteki birçok noktaya Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) konusunda birçok kurum girişine afişler yapıştırarak, “Tek bir tuşla kadına karşı şiddete ‘dur’ de” mesajı verdi. Polisler kurumlarda ki personelleri de KADES konusunda bilgilendirdi.  Ekipler, “KADES uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirin bir tuşla güvenlik güçlerimize ulaşın. Tek bir tuşla kadına karşı şiddete ‘dur’ de” dedi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) konusunda kararlı çalışmalarını sürdürüyor. İnsanları uyuşturucu madde ile ilgili bilgilendiren ekipler, ‘En İyi Narkotik Polisi Anne, UYUMA ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı konularında bilgilendirme yapmaya devam ediyor.

Narkotik ekipleri son olarak ise, anne adaylarına, uygulama noktalarında, AVM’lerde ve parklarda bulunan vatandaşlara yönelik yaptıkları bilgilendirme çalışmalarında uyuşturucunun zararları ve çocukların uyuşturucu madde kullanımına karşı ailelerin alması gereken önlemleri anlattı.

Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu (UYUMA) hakkında bilgiler verilen çalışmalarda ekiplerin çalışmaları ile ilgili il Emniyet Müdürlüğü’nden verilen bilgilerde ise şu ifadelere yer verildi;
“Halkımızı bilinçlendirmeye devam ediyoruz. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz anne adaylarına, uygulama noktalarında, AVM’lerde ve parklarda bulunan vatandaşlarımıza En İyi Narkotik Polisi Anne, UYUMA ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı konularında bilgilendirme yaptılar.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42