banner6

Uyuşturucu ile mücadeleye tam gaz devam

Narkotik ekipleri tarafından yürütülen Narko Faaliyetleri kapsamında anneler, öğrenciler ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin öncülüğünde kentin huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışmalar devam ederken, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü de uyuşturucu ile mücadele kapsamında kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

Uyuşturucu ile mücadeleye  tam gaz devam

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Narkotik ekipleri tarafından yürütülen Narko Faaliyetleri kapsamında anneler, öğrenciler ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Adana’da uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri aralıksız sürüyor. Kentte torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcıları yönelik operasyonlar gerçekleştirilirken, diğer yandan ise vatandaşlar uyuşturucu kullanımına ve ticaretine yönelik bilgilendiriliyor.

KARARLILILIKLA SÜRÜYOR

Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin öncülüğünde kentin huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışmalar devam ederken, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü de uyuşturucu ile mücadele kapsamında kararlılıkla çalışmalarına devam ediyor.

177 KİŞİYE İŞLEM YAPILMIŞTI

Kentte yapılan narkotik operasyonlarında 1 hafta da tam 177 kişiye işlem uygulandı. Bu uygulamada yakalanan 23 kişi tutuklanırken, 7 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Çok miktarda uyuşturucu madde, silah ve paranın ele geçirildiği uygulamaların devam ettiği öğrenildi.

BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİ

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Narko Faaliyetleri kapsamında vatandaşların uyuşturucunun arzı ve talebi ile olan mücadelede genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla Narko Rehber Eğitimleri, En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimleri, ve UYUMA Uygulaması ile bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi.

BİLGİLER VERİLDİ

Vatandaşların uyuşturucu ve bağımlığına karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bu hafta 4 çalışma yapıldı. Bu çalışmalarda 7 Bin 150 kişiye ulaşılarak gerekli bilgiler verilip, broşürler dağıtıldı.

7 BİN 491 KİŞİYE ULAŞILDI

Narko Rehber Eğitimleri ve En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimleri bir hafta boyunca devam etti. Yapılan 4 Narko Rehber Eğitimlerine 155 kişi katıldı. Yine yapılan 4 En İyi Narkotik Polisi Anne Eğitimleri’ne ise 186 kişi katıldı. 12 faaliyette ise toplam 7 Bin 491 kişiye ulaşılmış oldu.

DİĞER ÇALIŞMALARDA SÜRÜYOR

Öte yandan En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi ve  Kadına Destek Uygulaması (KADES) ve En İyi Narkotik Polisi Anne projeleri kapsamında Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kadınlara ve okullarda öğrencilere yönelik bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42