banner6

Uzm. Klinik Psikolog Zinet Tunç; “Terapi bir yolculuk sürecidir”

Terapinin kişinin kendini tanıması ve keşfetme yolculuğu olduğunu belirten Uzman Klinik Psikolog Zinet Tunç, “Terapi bir yolculuk sürecidir kişinin kendini tanıması ve keşfetme yolculuğudur kişini kaynaklarını fark etmesi ve daha doyumlu yaşamın kapılarını açmalarında yardımı olmaktır.” Dedi.

Uzm. Klinik Psikolog Zinet Tunç;  “Terapi bir yolculuk sürecidir”

Serhat ŞANLI / ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) – Terapinin kişinin kendini tanıması ve keşfetme yolculuğu olduğunu belirten Uzman Klinik Psikolog Zinet Tunç, “Terapi bir yolculuk sürecidir kişinin kendini tanıması ve keşfetme yolculuğudur kişini kaynaklarını fark etmesi ve daha doyumlu yaşamın kapılarını açmalarında yardımı olmaktır.” Dedi.

Uzman Klinik Psikolog Zinet Tunç, Mersin’de açtığı büro ile danışanlarına hizmet vermeye başladı. Büronun açılışında konuşan Tunç, “Mersin’in Yenişehir ilçesinde, Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’ni açarak hizmet vermeye başladık.  İş yerimize verdiğimiz Simurg Psikoloji, ismini Simurg Efsanesinden almıştır. Efsane; bilginin ve bilgeliğin kaynağını Kaf dağının ardında arayan bir grup kuşun yolun sonunda bilginin kaynağının kendileri olduğunu ve kendilerini buldukları bir yolculuğu anlatır.

Bu bağlamda bu efsanenin öğretisi Terapi işlevine benzemektedir, Terapi bir yolculuk sürecidir kişinin kendini tanıması ve keşfetme yolculuğudur kişini kaynaklarını fark etmesi ve daha doyumlu yaşamın kapılarını açmalarında yardımı olmaktır” dedi.

Pandemi sonrasında tüm dünyada ruh sağlığı hizmetinin ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken Tunç, “Pandemi sonrasında dünyada ve özellikle ülkemizde, Ruh Sağlığı Hizmetinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmıştır. Bu değerli hizmetin, Psikoterapi eğitimi almış uzmanlar tarafından yapılıyor olmasının önemli '' ifadelerine yer verdi.

Ekibinin uzman kişiler olduğunu ve tüm Mersinlilere hizmet vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Uzman Klinik Psikolog Zinet Tunç, “Mersinimize hayırlı olsun. Merkezimizde, başta ben Uzman Psikolog Zinet Tunç ve alanlarında uzman psikolog ve psikoterapistler tarafından hizmet verilmektedir.

Merkezimizde çocuklar için oyun terapisi, yetişkin, çift terapisi, cinsel terapi bağımlılık ve grup terapileri alanlarında danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca dikkat eksikliği ve hiperaktivite alanlarında da çalışmalar yürütülmektedir. Çıktığımız bu yolda bize eşlik eden tüm değerli danışanlarımıza, şifalı bir yolculuk dileriz” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER