banner6

Vali Büyük ilçeleri geziyor

Adana 'da Valisi Mustafa Büyük, Pozantı'yı ziyaret ederek incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Büyük ilçeleri geziyor


  ADANA (İHA) -    Beraberindeki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile birlikte Pozantı'da çeşitli inceleme ve temaslarda bulunan Vali Mustafa Büyük, ilk olarak Pozantı Kaymakamı Orhan Altun'u makamında ziyaret etti.  Pozantı Kaymakamı Orhan Altun’un ilçenin genel durumu hakkında çeşitli bilgiler vermesinin ardından konuşan Vali Mustafa Büyük, “Göreve başladığımızdan bu yana ilçelerimizi ziyaret ederek, ilçelerimizin bulundukları durumu yerinde görüyor, halkımızın talep ve beklentilerini dinliyoruz. Gerçekleştirilen ve yapılacak olan yatırımlar hakkında brifingler alıp, projeleri desteklemeye çalışıyoruz. Bu temelde hem ilçelerimizi tanıma fırsatı buluyoruz, hem problemlere çözüm bulmaya çalışıyoruz hem de vatandaşlarımızla hasbihal ediyoruz” dedi.

  Vali Mustafa Büyük, daha sonra Pozantı Belediyesi'ne geçerek Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a makamında iade-i ziyarette bulundu. Vali Büyük'ü makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozantı'yla ilgili genel bir tanıtım konuşmasının ardından Pozantı ve mahallelerinde gerçekleştirdiği hizmetler hakkında bilgilendirme yaparak, Pozantı Belediyesi’nin misyonunu ve vizyonunu tanıttı.

  Vali Mustafa Büyük Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledikten sonra konuşmasına şöyle devam etti:

  “Diğer tüm ilçelerimizle birlikte, Pozantı İlçemizin de yakın gelecekte her yönüyle daha iyi bir yerde olmasını istiyoruz ve bu uğurda çalışıyoruz. Pozantı'nın kültürel zenginliğinin turizme kazandırılmasını destekliyoruz. Pozantı'nın eskiden beri çok dinamik bir yapısı var. İş hayatı, ticari hayatı güzel bir geleceğe sahip ve bunların yanında kırsal kesimdeki yayla turizmi ve on iki aya yayılmış faaliyetleriyle canlı bir ilçemiz. Ben Pozantı'nın geleceğinden ümitvarım. Geçmişte de Pozantı'yı çok iyi bilirim. Hiçbir seyahatimde asla Şekerpınarı'nın soğuk suyundan içmeden geçmedim. Konyalı olduğum için Konya’dan yola çıktığımda ilk mola yerimiz Pozantı olurdu. Pozantı inşallah çok daha iyi bir yerde olacak.î

 

  İLÇE SAKİNLERİYLE TEK TEK TOKALAŞTI TALEP VE BEKLENTİLERİNİ DİNLEDı

  Vali Büyük Pozantı’da tamamen hayırsever vatandaşların destekleriyle gerçekleştirilen “Yetimler Sultanı” Projesi kapsamında yetim ve öksüzler için yapılan konuk evi ve yine ilçede yeni yapılan 28 derslikli Atatürk Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

  Gezi ve incelemelerinin ardından bir çay bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek, onlarla tek tek tokalaşan ve samimi bir şekilde sohbet eden Vali Mustafa Büyük, ilçe merkezindeki esnafla da bir araya gelip, ‘hayırlı işler’ ‘bol kazançlar’ dilemesinin ardından, Adana’ya döndü.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER