banner6

Vali Coş: OSB gururumuzdur

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin olağan genel kurulu yapıldı, Bekir Sütcü, "Oy birliği" ile yeniden başkan

Vali Coş: OSB gururumuzdur

Vali Coş: OSB gururumuzdur

 

ADANA - Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda, yönetime Bekir Sütcü başkanlığındaki yönetim kurulu  ‘Oy birliği’'ile yeniden seçildi.

 

Göreve geldiği günden itibaren sanayicinin ihtiyaç duyduğu çok sayıda hizmeti bölgeye getiren Bekir Sütcü başkanlığındaki tek liste ile gidilen genel kurul, OSB tarihindeki en geniş katılımlı genel kurul olarak dikkati çekti. 500 sanayiciden 400’ünün oy kullandığı genel kurulda, yeni yönetim kurulu, Osman Nuri Oğuz, Vahit Gözek, Hikmet Aslan ve Zahit Balbay’dan oluştu. Denetim kuruluna ise,   Hilal Aksöz ve Hamit Yüzeroğlu seçildi.

 

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş,  OSB Toplantı Salonu’ndaki genel kurulda, ‘’OSB, ilimizin ve bölgemizin gururudur’'sözleriyle başladığı konuşmasında, devletin ve hükümetin Adana’daki temsilcileri olarak vatandaşa istihdam sağlayan sanayicilerin her zaman yanında ve hizmetinde olduklarını bildirdi.

 

Vali Coş, ‘’Sanayicimize katkı için yapılabilecek ne varsa yasal çerçevede gece gündüz, mesai içi- mesai dışı her zaman göreve hazırız. Yılın 365 günü sizlerle birlikte sorunları çözmek için gayret sarf edebileceğimize emin olun. Varlık sebebimizin vatandaşımız olduğunu biliyoruz. Bu inançla insan hakları yönetim anlayışıyla meselelere bakıyoruz’'dedi.

 

Sadece Adana’nın değil, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli meselesinin üretim ve istihdam olduğunun şuuru içinde olduklarını vurgulayan Vali Coş, şunları kaydetti:

 

‘'Bu manada Adana’da üretim ve istihdamı artırabilecek herkesin başımın üstünde yeri olduğu gibi, bu alanda halen yatırım yapan, yatırımını, faaliyetini sürdüren arkadaşlarımız da bizim nazarımızda ilimizin en seçkin insanlarıdır. Sizlerin bulunduğu, çalışma yaptığı, üretim faaliyetlerini sürdürdüğü Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi bizim için bu manada çok önemli.’’

 

Vali Coş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin, ülkemizin en önemli sanayi bölgelerinden birisi olarak, bu bölgenin daha da gelişmesi, layık olduğu düzeye çıkması için hep beraber çalışmak gerektiğine dikkati çekerek, ‘’İlimizi, sadece sanayi adına değil, bütün yönleriyle, zirai anlamda da hizmet sektöründe de daha ileriye götürebilmek için mevcut potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmamız lazım’'diye konuştu.

 

Sanayicilerin kendisiyle paylaşacakları herhangi bir konu varsa dinlemeye hazır olduğunu beliten Vali Coş,  ‘’Organize Sanayi Bölgesi yönetimiyle de zaten güçlü bir ilişkimiz var. OSB’de bizim yürütebileceğimiz, yardımcı olabileceğimiz hizmetlere ilişkin olarak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu her zaman bize gerekli bilgileri aktarmıştır. Bu anlamda ihtiyaç duyulan bazı hizmetleri de OSB’ye kazandırmak, buradaki hizmet altyapısını güçlendirmek azim ve kararındayız’’ dedi.

 

-Başkan Bekir Sütcü-

 

Adana HSOSB Başkanı Bekir Sütcü ise konuşmasında, Organize Sanayi Bölgesi’nin, iki yılda bir tekrarlanan 6. Olağan genel kurulunu yaptıklarını belirterek, ‘’Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım, yaklaşık iki yıldır  Adana Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerimize hizmet etmekteyiz.  Bundan sonra da Allah kısmet ederse sizlerin teveccühü ile yeniden adayız. Ben fazla sözlerimi  uzatmadan genel kurulumuzun hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunuyorum’'dedi.

 

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci de konuşmasında, Adana Organize Sanayi Bölgesi’nin her zaman emrinde olduklarını belirterek, ‘’ Adana Organize Sanayi Bölgesi’nin bir miktarı bu belediye başkanı kardeşimizin yürüttüğü hizmet sahası içerisinde. Dolayısıyla bununla gurur duymak benim hakkım. Değerli ağabeyim Bekir Sütcü’nün yanı sıra bu bölgenin kuruluşundan beri emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ediyorum’'dedi.

 

Zenbilci,  Başkan Sütcü’nün özverili çalışmalarını her zaman takdirle karşıladığını, bunun için OSB’nin her zaman emrinde olduğunu vurgulayan Zenbilci, şunları kaydetti:

 

‘Biz her zaman ona telefon açar sorarız. Bizim size yapmamız gereken bir emriniz var mı? Sizinle ilgilenmemiz gerek bir sorun var mı? Ya da size hizmet etmemiz gereken bir şey var mı ? diye sorduğumda her zaman tatlı ve güler yüzüyle teşekkür eder. Ama ben bir kez daha bu kürsüden seslenmek istiyorum. Biz Organize Sanayi Bölgesi’nin emrindeyiz. Sarıçam Belediye Başkanı’nın gücü neye yeterse o kadarıyla emrinizdeyiz. Şayet, Ankara bürokrasisinde de bir işiniz düşerse, sizinle birlikte bunu takip etmekten çok büyük keyif alacağımı belirtmek istiyorum. Çünkü bu şehrin birlikte başarmaya, birlikte ayağa kalkmaya ihtiyacı var.’’

 

Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök ise, Adana’yı bir orkestraya benzeterek, ‘’Eğer orkestranın tüm elemanları birbirlerine uyumlu olursa ortaya güzel bir müzik çıkar ve kulağa da hoş gelir. Ancak, Herkes kendi kafasına göre çalmaya kalkarsa bundan hiç kimse bir şey anlamayacaktır’'dedi.

 

Sürenkök, kent yöneticileriyle uyum içinde Adana’nın sorunlarını Ankara’ya, yetkililere, milletvekillerine taşımaya çalıştıklarını, birlik içinde olmaya devam ettikleri sürece kentin daha iyi noktalara taşınacağına inandıklarını kaydetti.

 

Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer de,  birlik ve beraberliğin her zaman, her yerde geçerli olduğunu vurgulayarak, ‘’Adana’mız, Türkiye’nin hakikaten hem iklim adına, hem ulaşılmasında, hava deniz kara yollarının en üst düzeyde. Adana, Türkiye’nin önemli kentlerinden biridir. Ve bu kentimiz dünyaca yapılan anketler sonucunda Adana’nın, yatırım yapılabilecek en önemli kentlerden biri olarak tescil edilmiştir. Almanya’dan, Hindistan’dan dünyanın her tarafından gelen insanların Adana’yı tercih ettikleri görülmüştür’'dedi.

 

Gizer, Adana Organize Sanayi Bölgesi ile gurur  duyduklarını belirterek, ‘'Burada yapılan tüm imalat, tüm sanayi inanın Türkiye’nin bir çok organize sanayi bölgesini araştırdığınızda çeşitlilik bakımından en önemlisidir. Antep diyorlar, Kayseri diyorlar bakıyoruz 3-5 sanayi dalında öndeler ama bizdeki çeşitlilik açısından, bizdeki arazinin büyüklüğü açısından Türkiye’nin çok önemli Organize Sanayilerinden biridir’'diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından seçimlere tek liste ile gidildi. OSB tarihindeki en geniş katılımla yapılan, 500 sanayiciden 400’ünün oy kullandığı açık oylamalı genel kurulda, Bekir Sütcü başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Osman Nuri Oğuz, Vahit Gözek, Hikmet Aslan ve Zahit Balbay’dan oluştu. Denetim kuruluna ise,   Hilal Aksöz ve Hamit Yüzeroğlu seçildi.

 

Başkanlığa oy birliği ile yeniden seçilen Bekir Sütcü, sanayicilere bir dönem daha hizmet etmenin gururunu yaşayacaklarını belirterek, sanayicilere teşekkür etti.

 

Genel kurula, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (DASİFED) Başkanı Süleyman Onatca, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şube Başkanı Bilal Nadir Gök,  Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği (OSIAD) Baskanı Mustafa Akalın, TOSYOV Adana Destekleme Derneği Baskanı Mehmet Erel ile çok sayıda sanayici ve işadamından oluşan davetliler katıldı.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER