banner6

Vali Coş'tan öğrencilere uyuşturucu uyarısı

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, geçen yılın ilk 5 ayına göre, bu yılın aynı döneminde 40 kat fazla eroin ele geçirilerek 3 milyon kişinin zehirlenmesinin önüne geçildiğini söyledi.

Vali Coş'tan öğrencilere uyuşturucu uyarısı
Vali Coş'tan öğrencilere uyuşturucu uyarısı

 

   ADANA (İHA) - Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, geçen yılın ilk 5 ayına göre, bu yılın aynı döneminde 40 kat fazla eroin ele geçirilerek 3 milyon kişinin zehirlenmesinin önüne geçildiğini söyledi.

  Vali Coş, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nde yapılan karne dağıtım töreninde öğrencileri uyuşturucuya karşı uyararak, "Gençleri bekleyen en büyük tehlike hepimiz biliyoruz ki, uyuşturucudur. Uyuşturucu madde alışkanlıklarının yaygınlaşmaması için bu konuda faaliyet gösteren şer odaklarının başarıya ulaşmaması ve bunları destekleyen birtakım, çıkar amaçlı, terör amaçlı suç örgütlerini bu işlerden kar elde etmemeleri için gençlerimizin geleceklerinin karartmaması için mücadele ediyoruz. Biz 'sağlam kafa sağlam bedende bulunur' anlayışıyla, gençlerimizin hem beden ve hem akıl sağlıklarının korunabilmesi için hepimize önemli görevler düşüyor. Bu bağlamda uyuşturucu maddelere karşı kesin bir tavır ortaya koymanızı, ne tür teklifler yapılırsa yapılsın asla kanmamızı ve bu konuda ilkeli duruşunuzu bundan sonrada sürdürmesini temenni ve tavsiye ediyorum" diye konuştu.

  Coş, emniyet ve jandarma birimlerinin de vatandaşın desteğiyle birlikte uyuşturucuya karşı savaş açtığını, ilk 5 aya bakıldığında çok önemli ve başarılı operasyonlar yaparak uyuşturucu tacirlerine geçit vermediğini kaydetti. Coş, geçen yılın ilk 5 ayında 3 kilo 153 gram eroin eli geçirilirken, bu yılın aynı döneminde 126 kilo 355 gram eroin ele geçirilerek, geçen yıla oranla 40 kat fazla eroin ele geçirildiğini ifade etti. Coş, yapılan

  operasyonlarda ele geçirilen esrar oranın da fazla olduğunun altını çizerek şunları kaydetti:

  "2011 yılının ilk 5 ayında 1 ton 9 kilo 278 gram, 2012 yılının ilk 5 ayında ise 3 ton 882 kilo 761 gram esrar ele geçirerek geçen yıla oranla 4 kat artış oldu. Eroin ve esrarın yanı sıra bu yılın ilk 5 ayında 6 bin 288 uyuşturucu hap, 13 paket kokain ele geçirildi. Bu başarılı operasyonların sayesinde gençlerin zehirlenmesinin önüne geçildi. Yakalanan uyuşturucu maddeler sayesinde 3 milyona yakın gencin zehirlenmesinin önüne geçildi." 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42