banner6

Vali Demirtaş: Antik Dara Harabelerinin dünyaya tanıtılması milli bir görevdir

Mardin Valisive Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Antik Kent Dara’da içinde dinlenme ve bilgilendirme salonlarının da bulunduğu bir turist karşılama ünitesi inşa edeceklerini söyledi.

Vali Demirtaş: Antik Dara Harabelerinin  dünyaya tanıtılması milli bir görevdir

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardin Valisive Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Antik Kent Dara’da içinde dinlenme ve bilgilendirme salonlarının da bulunduğu bir turist karşılama ünitesi inşa edeceklerini söyledi. Vali Demirtaş, “Dara’yı bir ciazibe merkezi haline getireceğiz ve Dara ile ülkemizi dünyaya tanıtacağız” dedi.

 Mardin Valisi Mahmut Demirtaş,  Bizans İmparatorluğunun Güneydoğu’daki son kalesi olan Antik Kent Dara’nın  girişinde yapılması planlanan turist karşılama ünitesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Dara girişinde yapılacak karşılama ünitesinin güvenlik, lavabo, dinlenme ve bilgilendirme salonlarından oluşacağını belirten Vali Demirtaş, bu karşılama ünitesinin çevresinde de kafe, restoran ve otel gibi turistik mekanların  yer alacağını kaydetti. Antik Kent Dara’nın hem Mardin hem de ülke için çok büyük önem taşıdığına işaret eden Vali Demirtaş,  “Amacımız burayı bir cazibe merkezi haline getirmek ve yeni bir destinasyon merkezi oluşturmak. Bu sayede buraya gelen turistlere Dara ile ilgili daha güzel ve sağlıklı bilgiler verilecektir. Bunun da Dara’yı daha iyi tanıtacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER