banner6

Vali Demirtaş: Üç önemli projeyi hayata geçireceğiz

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin’de hayata geçirilecek üç projenin tanıtım toplantısına katıldı.

Vali Demirtaş: Üç önemli  projeyi hayata geçireceğiz

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin’de hayata geçirilecek üç projenin tanıtım toplantısına katıldı.

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ve teknik personeller katılım sağladı.

Diyarbakır Kapı Otopark Projesi’nin bitirilip hizmete sunulması, Dikey Bahçe Projesi’nin revize edilerek hizmete açılması ve Orta Refüj Sulama Sistemi Projesi’nin bitirilmesi konularının ele alındığı toplantıda Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, üç projeyi en yakın zamanda hayata geçireceklerini söyledi.

Vali Demirtaş, ‘’Bu üç proje bizler için önemli. Bizler Diyarbakır Kapı Otopark Projesi’ni bitirip hayata geçirdiğimizde Tarihi Mardinimizin trafik problemini tamamen ortadan kaldıracağız. Belediyemizin bu hizmeti hayata geçtiğinde vatandaşlarımız ve ilimize gelecek olan yerli ve yabancı ziyaretçilerimiz gönül rahatlığıyla gezebilecekler. Dikey Bahçe Projesi’ni de revize edeceğiz. Bahçe boyunca ilimiz ve ilçelerimizde bulunan tarihi yapılar ve belirli noktalarımızın siluetleri bulunacak. Böylece İlimizi ziyaret edecek misafirler Dikey Bahçe Projesi’yle bir nevi gezi rehberi ile karşılaşıp daha fazla bilgi sahibi olacak. Bir diğer üçüncü projemiz ise Orta Refüj Sulama Sistemi Projesi. Bu projemiz bittiğinde hem orta refüjlerimiz hem de yol kenarında bulunan ağaçlarımız sulanmış olacak. Böylelikle şehrimiz daha yeşil bir görüntüye kavuşacak ve oluşabilecek kazaların da önüne geçmiş olacağız.” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER