banner6

Vali  Elban Kozan İlçesi’ni ziyaret etti

Bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Kozan ilçesine giden Vali Süleyman Elban, Kozan Kaymakamlığını ziyaret etti.

Vali  Elban Kozan İlçesi’ni ziyaret etti

ADANA (İLKHABER)-  Bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Kozan ilçesine giden Vali Süleyman Elban, Kozan Kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakamlığa gerçekleştirdiği ziyarette Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ile Kaymakamlık personeli tarafından karşılanan Vali Elban, ilçenin genel durumu ile ilçede gerçekleştirilen kamu hizmetleri hakkında Kaymakam Gürçam’dan detaylı bilgiler aldı.

Gerek tarımsal faaliyetleri gerekse sanayi sektöründeki yeriyle Çukurova’nın göz bebeği ilçelerinden biri olan Kozan’ın daha da geliştirilmesi için ilçede gerçekleştirilmesi planlanan tüm projelere her zaman destek olacaklarını ifade eden Vali Elban, ilçede yapılan çalışmalar için Kaymakam Gürçam’a teşekkür etti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Süleyman Elban, Kozan İlçe Jandarma Komutanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi.Ziyareti sırasında Vali Elban, ilçe genelinde gerçekleştirilen asayiş çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Ziyarette bir konuşma yapan Vali Elban, “Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasında büyük bir özveri ile görev yapan, asayişi sağlamada canla başla çalışarak gösterdiği gayret nedeniyle yüce milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olan Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarına, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Kozan ilçesindeki temaslarını sürdüren Vali Elban, Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğüne inceleme ziyaretinde bulunarak yetkililerden ilçede gerçekleştirilen emniyet ve asayiş çalışmalarıyla ilçenin genel durumu hakkında bilgiler edindi. Buradaki ziyareti sırasında vatandaşların huzur ve güvenliğini tesis etmek amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca hizmet veren tüm emniyet güçlerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Elban, “Devletimiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü, toplumumuzun birlik ve beraberliğini muhafaza etmek için canla başla çalışan Emniyet Teşkilatımızın tüm personelinin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Vali Elban, Kozanlı vatandaşlarla ve ilçe esnafıyla da bir araya geldi.İlçe esnafını iş yerlerinde ziyaret ederek hal ve hatırlarını soran Vali Elban, esnafın kendisine ilettiği talepleri dinledi ve tüm esnafa bol kazançlar temennisinde bulundu. İlçe sokaklarında karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet eden Vali Elban, vatandaşlardan koronavirüse karşı temkinli olmalarını ve belirlenen tüm kurallara titizlikle uymalarını istedi.

Esnaf ve vatandaşların gösterdikleri sıcak ilgiden dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek esnaf ve vatandaşlara teşekkür eden Vali Elban, ilçede bulunan tarihi bedesteni ziyaret edip incelemelerde bulunarak bedesten hakkında bilgiler aldı.Vali Elban’ın Kozan ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlere Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ile İl Emniyet Müdürü Doğan İnci de katıldı.

Daha sonra Kozan Belediyesini ziyaret eden Vali Süleyman Elban’ı burada Belediye Başkan’ı Kazım Özgan ve belediye çalışanları karşıladı.

Başkanlık makamına geçen Vali Süleyman Elban, Belediye Başkanı Kazım Özgan ile bir süre görüşerek ilçenin genel durumu ve belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Adana’nın ilçeleriyle birlikte bir bütün olarak kalkınması ve hak ettiği konuma ulaşması için yerel yöneticilerimizle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Halka hizmette hızlı ve çözüm odaklı davranarak vatandaşlarımızla iletişimimizde saygı ve hoşgörülü olmalıyız.” diyen Vali Elban, pandemi sürecinde alınan tedbirler hakkında ilgililerden bilgiler alarak koronavirüs ile mücadele kapsamında belediye yöneticileri ve çalışanlarının örnek teşkil ederek maske, mesafe, temizlik kurallarına eksiksiz uymaları konusuna da vurgu yaparak tüm belediye çalışanlarına çalışmalarında başarılar diledi.

Belediye Başkanı Kazım Özgan ise Vali Süleyman Elban’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Vali Süleyman Elban, burada Binboğa Bal Kooperatifini ziyaret etti.

Ziyareti sırasında Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Zararsız’dan kooperatif faaliyetleri, üretim koşulları ve üretilen ürünler hakkında bilgi alan Vali Elban bal üretim tesisini, laboratuvarı ve diğer birimleri gezdi.

Aldığı bilgilerin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Elban “Çukurova’mız bağrında çok sayıda şifalı bitkiyi barındırıyor. Bu bitkilerden elde edilen bal da şüphesiz ki çok değerli ve şifalıdır. Ülkemizin önde gelen bal üretim tesislerinden birinin ilimizde yer almasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi. Kooperatifin gıda sektörüne ve ülke ekonomisine önemli katkısının olduğuna değinen Vali Elban, incelemeler sırasında bilgi veren firma yetkililerine teşekkür edip, bereketli kazançlar diledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42