banner6

Vatan Partisinden taslak açıklaması

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı üyeleri TBMM’ye sunacakları ‘Kürt Sorununa TBMM’de Çözüm konulu  teklif taslağı ile ilgili açıklama yaptı.

Vatan Partisinden taslak açıklaması

Mustafa Gül

ADANA (İLKHABER) –  Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı üyeleri TBMM’ye sunacakları ‘Kürt Sorununa TBMM’de Çözüm konulu  teklif taslağı ile ilgili açıklama yaptı.

Adana’nın merkezi Seyhan İlçesi’nin İsmet İnönü Parkında bir araya gelen Vatan Partililer adına hazırlanan basın metnini Adana İl Başkanı Selver Kaplan okudu. Selver Kaplan Vatan Partisi olarak TBMM’ye bu hafta karar teklifi sunacaklarını söyledi. Konuyla alakalı Genel Başkanlarının yaptığı açıklamalardan bahseden Selver Kaplan, ‘’Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 24 Eylül 2021 Cuma Ankara’da Partinin Genel Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek Kürt Sorununun Meclisin iradesiyle demokratik haklar açısından köklü çözüme kavuşturulduğunu ABD’nin bölücü terörü silahlandırarak silahlı mücadeleyi dayatması üzerine Türk Ordusu, Türk Polisi ve Köy Koruyucunun silahıyla çözüldüğünü vurguladı bu hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir karar teklifi sunacaklarını açıkladı.’’ dedi.

Kaplan, TBMM’ye sunacakları maddeler halinde ki karar tasarısı hakkında bilgiler paylaştı.

Açıklamanın ardından Vatan Partililer parktan sessizce ayrıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER