banner6

Vatanını en çok sevenler Görevini en iyi yapandır

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş:

Vatanını en çok sevenler  Görevini en iyi yapandır
Vatanını en çok sevenler  Görevini en iyi yapandır

 

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Aldığı kararlarla, yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli olmuştur" dedi. 

Vali Coş, yayımladığı kutlama mesajında, bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 92. yıl dönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını belirtti, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasının, Büyük Atatürk'ün liderliğindeki İstiklal Mücadelesi'nde dönüm noktası olduğunu, milletin, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımının atıldığını ifade etti.

 

Vali Coş, mesajında şöyle devam etti:

  "Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklal Mücadelesi'ni başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

  Aldığı kararlarla, yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli olmuştur.

  Bugün dünyanın birçok ülkesi ekonomik ve siyasi açıdan bir buhran içindeyken, temeli 23 Nisan 1920'de atılan Türkiye Cumhuriyeti, ekonomik ve sosyal açıdan istikrarın sağlanması, huzur ve güven ortamının hakim olması yolunda çok büyük mesafeler katetmiştir. Devletimiz, dünyanın sayılı büyük ekonomileri arasındaki yerini almıştır.

  Bu büyük başarının yakalanmasında, halkımızın fedakarlığı ve Devletimize sağladığı destek, temel etkenlerden biridir. Ülkemizin daha da gelişip yükselmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için, elde edilen başarıların sürekliliğinin sağlanması için toplumumuzun bütün kesimlerine, kurumlarına önemli görevler düşmektedir."

  "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" diyen Coş daha sonra mesajında şunlara yer verdi:

  "23 Nisan, sadece milli egemenlik bayramı olarak değil, aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak, Milletimizin ve Atatürk'ün çocuklarımıza verdiği önemin, inancının ve güveninin bir göstergesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, sadece dostluk köprülerinin temelleri değil, yaşanabilir bir dünyanın temelleri de güçlendirilmektedir.

  Devletimiz, gelecek nesillerin çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almaları, kendilerini her alanda geliştirmeleri için büyük bir gayret içindedir. İnanıyorum ki sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye hakim bir nesil yetişmekte ve Ülkemizin yarınları bugünden inşa edilmektedir.

  Bu gurur gününde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, Birinci Meclis'te görev yapan üyeleri, kutsal değerlerimiz için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin ve çocuklarımızın birlik, beraberlik, esenlik içerisinde nice 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarına erişmelerini diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER