banner6

Veysi Şahin, Ak Parti’den Saadet Partisi'ne Geçti

Midyat ilçesinde Adalet ve Kalkına Partisi Ak Parti’den istifa eden bir gurup Saadet Partisi'ne geçti. Aralarında eski milletvekilleri, milletvekili aday adayları, belde belediye başkanları, belediye başkan aday adayları ve meclis üyelerinin bulunduğu bir gurup partili Ak Parti’den istifa ederek Saadet Partisi saflarına katıldı. Yeni oluşan gurup, 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin’i Saadet Partisi'nden belediye başkanlığına aday gösterdi.

Veysi Şahin, Ak Parti’den Saadet Partisi'ne Geçti

Selahattin Erol

MARDİN - Ak Parti Midyat Belediye Başkanını belirlemelerinin ardından, yeni yapılan oluşum ile birlikte Ak Parti’den istifa edenler Saadet Partisi’ne geçti. Şahin’in parti rozetini ise Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet İmamoğlu taktı.

 

Muzaffer Arıkan, “Amacımız Ak Parti karşı tavır koymak değildir.”

Midyat Saadet Partisi seçim koordinasyon merkezinde yapılan basın açıklamasını 18-19 TBMM Mardin Milletvekili Muzaffer Arıkan yaptı. Arıkan, Ak Parti iktidarına karşı olmadıklarının altını çizerek şöyle konuştu; “Ak Parti Genel Merkezi Midyat Belediye Başkanını belirledikten sonra, halktan gelen tepkilere karşı duyarsız kalamazdık. Bu nedenle, Ak Parti aday adayları bazı belde belediye başkanları, bazı muhtarlarımız, kanaat önderleri ile birlikte yapılan bir istişare toplantısında, Midyat Belediye Başkan adayı olarak Saadet partisinden, 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin üzerinde ittifak ile karar verdik.”

Amacımız Ak Parti karşı tavır koymak değildir. Kesinlikle bu şekilde algılanmaması gerektiğini vurgulayan Arıkan şöyle devam etti. “Midyat'ı hak ettiği yere taşımanın mücadelesini ve bunu dışında hiçbir beklenti ve düşünce içersinde kesinlikle değiliz. Amacımız, Midyat’ı yozlaşmış çıkar gurubundan kurtarıp halkın belediyesini el birliği kurmaktır. Amacımız, menfaat ve çıkar ilişkilerinden çok uzak ilçemizin çıkarlarını ön plana alan düzeyli ve ahlaklı bir belediyeyi el birliği ile kurmaktır. Güçlüyüz, kararlıyız ve inançlıyız. Güçlü bir kadro ile belediyeyi, yönetmeye talibiz ve de hazırız” Şeklinde konuştu.

Muzaffer Arıkan daha sonra, kurulan oluşumun içinde yer alan bütün Midyatlılara, belde ve köylerinde ikamet edenlere teşekkür ederek hayırlı olması dileğinde bulundu.

 

Veysi Şahin, “Köhnemiş ve yozlaşmış bir belediyeyi halkın belediyesi haline getirmek için yapılan bir oluşumdur.”

 

Ardından konuşmasını yapmak üzere sözü Veysi Şahin aldı. Şahin, bu oluşum bir tek amacı olduğunu belirterek, asla çıkar amaçlı bir oluşum olmadığını ifade etti. “Köhnemiş ve yozlaşmış bir belediyeyi halkın belediyesi haline getirmek için yapılan bir oluşumdur. Ak Parti'ye karşı bir oluşum değildir. Lütfen bunu herkes öyle bilsin. Çok değerli aday adayı kardeşlerimizle, belde belediye kardeşlerimizle, muhtarlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız istişare sonucu üzerimde karar kılındığı için bana duydukları güvenden dolayı hepsine ayrı ayrı şahsım adına ve alem adına teşekkür ediyorum. İnşallah 30 Mart Midyat’ın kurtuluş günü olacaktır.” ifadelerini kullandı. Şahin ve sevenleri; “Gelecek, gelecek, Veysi Şahin Gelecek”, “Veysi Başkan, Veysi Başkan” sloganları altında konuşmasını yaptı.

 

Basın açıklamasına ve oluşuma desteğine; Mardin eski Milletvekili Muzaffer Arıkan, Midyat eski Ak Parti İlçe Başkanı Edip Demirdağ, Ak Partili Çavuşlu Belde Belediye Başkanı Ahmet Akay, Söğütlü Belde Belediye Başkanı Şükrü Şahin, Midyat eski Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, Anavatan eski İlçe Başkanı Eyüp Doğan, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve belediye başkan adayı Mehmet İleri, İl Meclis Üyesi Şehmus Tural, Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet İmamoğlu, Midyat Saadet Partisi İlçe Başkanı Abdullah Çelik ve çok sayıda partililer katıldı.

 

Yapılan basın açıklamasının ardından parti seçim bürosunun önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42