Vicdanlı olmalıyız

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Yıldırım, Adana’da cezaevlerini ve Adana Adalet Sarayı’nı inceledi, personele nasihatte bulundu:

Vicdanlı olmalıyız

Vicdanlı olmalıyız

 

 

 

          ADANA(İLKHABER) - Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri (CTE) Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, hukuk mekanizmasının adaletli çalışmasında vicdanlarıyla hareket ettiklerini söyledi.

Bakanlığa bağlı ceza infaz kurumları ve birimlerde bir dizi incelemelerde bulunmak amacıyla Adana’ya gelen Yıldırım, yetkililerden bilgi aldı, personelle de sohbet toplantısı yaptı.

            CTE Genel Müdürü Yıldırım, ilk olarak Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret etti. Adana Adliyesi hakkında bilgi veren Başsavcı Yeldan, Başsavcılığın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında da bir sunum yaptı. Daha sonra CTE Genel Müdürü Yıldırım, beraberinde Başsavcı Ali Yeldan, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Adana Bölge        Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü, Musa Ünel ve Cezaevi Savcısı Necdet Yalçın Şen ile birlikte, bakanlığa bağlı kurumlarda inceleme yaptı.

            Enis Yavuz Yıldırım ve beraberindekiler, Kürkçüler Cezaevi Kampüsü'nde bulunan F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu, ardından da E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nu ziyaret etti. Burada kurum müdürleri Haydar Çalışkan ve Yavuz Urş'tan bilgi alan heyet, ceza ve infaz kurumu mutfağı, merkez kontrol birimi, kantin ve yemekhanesinde incelemelerde bulundu.

YER FISTIĞI YEDİ

            Heyet daha sonra, hükümlülerin, tahliyelerinden sonra topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri amacıyla çeşitli iş kollarında istihdam edilmesi, spordan sanata, kültürel etkinliklerden çiftçiliğe kadar birçok alanda eğitim verme çalışmalarıyla adını duyuran Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çalışmaları yerinde gördü. Hükümlüler tarafından üretilen yer fıstığı tarlasını gezen heyet, yaklaşık 20 gün sonra hasat edilecek yer fıstığının da tadına bakıp yedi.

CEZAEVİ PERSONELİNE NASİHAT

            CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, ziyaretlerin sonunda ceza ve infaz kurumunda görev yapan müdür, müdür yardımcıları ve infaz koruma memurlarıyla bir araya geldi. Personelle toplantı yapan Enis Yavuz Yıldırım, yaptığı konuşmada, adaletin, sadece hakim ve savcıların kararlarıyla sağlanmadığını, kurumda görev yapan en üst bürokrattan memura kadar herkesin bu göreve katkı sağladığını belirterek, “Adaletin sağlanması için hepimiz fedakarlık göstererek, vicdanımızla hareket ederek çalışacağız” dedi.

            Kürkçüler kampüsündeki ziyaretin ardından heyet, tamamlandığında Türkiye'nin üçüncü büyük ve en modern adliyesi olacak olan Adana Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. 16 bloktan oluşacak adliyenin 8 blokunun kaba inşaatının bittiği belirtilirken, inşaatın 2017 şubat ayında tamamlanmasının planlandığı bildirildi. Heyet, ayrıca Güzelyalı Mahallesi'nde işçiliği açık ceza evinde kalan hükümlüler tarafından yapılan yargı mensupları ve ailelerinin kullanımına yönelik yaklaşık 20 bin kişinin faydalanabileceği 'Adliye Eğitim ve Ek Tesisi'nin inşaatını gezdi.

            Heyet, daha sonra Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı'dan çalışmaları hakkında bilgi alıp personelle görüş alışverişinde bulunan Enis Yavuz Yıldırım, Denetimli Serbestlik sisteminin çok hızlı yol aldığını, daha da büyüyerek gelişeceğini kaydederek, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün çalışmalarını takdir ettiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2