banner6

Wi-Fi çilesi!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte bulunan 11 parka monte edilen ücretsiz Wi-Fi hizmeti kısa süre önce hizmet vermeye başladı.

Wi-Fi çilesi!

Wi-Fi çilesi!

 
 

Bayram Bulut

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte bulunan parklara konulan Wi-Fi hizmeti arıza yapınca öğrenciler soluğu cihazın bulunduğu alanda aldı. Ama bu da işe yaramadı.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte bulunan 11 parka ücretsiz Wi-Fi hizmetini kısa süre önce vermeye başladı. Adana’da Yüreğir ilçesinde Kuvayi Milliye Parkı, Çukurova ilçesinde Çoban Dede Kuş Cenneti, Cumhuriyet Parkı, Seyhan ilçesinde Güney Yıldız Parkı, Ulus Parkı, Mimar Sinan  Açık Hava Tiyatrosu, Atatürk Parkı, İnönü Parkı, Abidin Dino Parkı, Zübeyde Hanım Parkı ve Merkez Park’ta verilen Wi-Fİ hizmeti öğrenciler başta olmak üzere tüm vatandaşlar takdirle karşıladı. Ancak aradan kısa bir süre geçmesine rağmen bazı parklarda ki Wi-Fi hizmetinde sıkıntılar yaşanmaya başladı. Son olarak Atatürk Parkı içerisinde bulunan Wi-Fi noktası çalışmamaya başladı. Birçok kişi parkta internete girmek istedi ancak bir türlü aranan şebekeye ulaşamayınca da sinirlendi.

Ellerinde telefon olan gençler internet hizmetinden faydalanmak için parka geldiklerinde büyük bir şok yaşadı. Parkta bir türlü internete giremeyen gençler bu kez Wi-Fi noktasını aramaya başladı. Aradıkları Wi-Fi noktasını bulan öğrenciler ilginç görüntüler oluşturdu. Öğrenciler ellerindeki akıllı telefonu Wi-Fi noktasını tamamen yaklaştırarak hizmetten yararlanmaya çalıştı. Öğrenciler, her yolu denedi ancak internete yine de bağlanamadı. Durum karşısında öfkelenen gençler parktan hızlıca uzaklaştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mükremin Duygun, daha önce yaptığı açıklamada, hizmet kapsamının artırılacağını duyurmuştu. Duygun, bu açıklamayı yaptığı sırada otobüslere de Wi-Fi hizmetlerinin verileceğini açıklamıştı. Vatandaşlar, belediyenin bu önemli hizmeti vermeye başlamasının sevindirici bir haber olduğunu ancak, bu hizmetleri kurduktan sonra denetiminin yapılması gerektiğini de hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER