Yağmur: Uygulamalara biz de dahil edilelim

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, sokağa çıkma kısıtlamasının iki günden uzun olduğu sürede marketler gibi kasapların da açık olmasını istedi.

Yağmur: Uygulamalara  biz de dahil edilelim

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, sokağa çıkma kısıtlamasının iki günden uzun olduğu sürede marketler gibi kasapların da açık olmasını istedi.

Yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da uygulanan ve ardından 1 Mayıs ile 3 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında hafta sonu hariç saat 14:00’ kadar marketler ve bakkallar açık kalmıştı. Uygulamaya dahil edilmeyen kasaplar  ise kısıtlama günlerinde bakkallar ve marketler açık tutulurken kasapların kapatılmasının doğru olmadığını savundu.

 Konuyla ilgili olarak gazetemize değerlendirmelerde bulunan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, marketlerde satılan et, tavuk ve balık reyonlarının bulunduğunu belirtti. Marketler zincirlerinin açık olması nedeniyle kasap esnafının mağduriyet yaşadığını aktaran Yağmur, “Ya marketler de bu tür zamanlarda kapalı olsun ya da bizler de onlarla aynı saatlerde açık olalım” dedi.

Türkiye’de bulunan 20 bin kasabın her koşulda devletin ve milletin yanında olduklarını anlatan Yağmur, “Esnafımız tüm kurallara uyuyor.  Esnafımız halkın yanında. Süper market hiç bir zaman vatandaşa sahip çıkmadı. Bundan sonra uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içine denk geldiği günler olursa bizler de marketler gibi saat 14:00’a kadar açık kalalım” diye konuştu.

Normal zamanlarda bile kendilerinin bir telefonla yaşlılara, etlerini gönderdiklerini belirten Yağmur sözlerin şöyle sürdürdü;

“Bize yaşlılar telefon ediyor, et istiyor ve biz götürüyoruz. Bakıyoruz marketler açık. Küçük bakkallar açık olsun, ona karşı değilim. Ama zincir marketler niye açık oluyor. Bunlara ödül mü veriliyor? Bunlar hangi vatandaşın yanında oldular. Kendileri 1 liralık şeyi, 5 liraya sattılar ama bizim esnafımız bu fırsatçılığı yapmadı.

Bakkal açsın, bakkalda et yok. Ama süper marketlerde et de var, tavuk da var, balık da var. Sanki biz haksızlığa uğruyor gibiyiz. Devletin yanında en çok biz varız. Bugün sokaklarda biz varız, vatandaşın yanında biz varız. Hafta içi olduğunda yaşanan bu haksızlık olmasın, aynı şartlara bizde kabulüz. Saat 14.00'a kadar kasap esnafı balıkçı esnafı ve tavukçu esnafı açılsın.”
 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal dadas
Cemal dadas - 4 hafta Önce

Başkanımızın buyurduğu gibi bizde aynı sartları istiyoruz haksızlık olmasın onların ürün iyadesi var bizim yok

SIRADAKİ HABER

banner2