banner6

Yangında bir ev kül oldu

Adana'da, yangın çıkan evde mahsur kalan bedensel ve zihinsel engelli çocuğun yardımına komşusu koştu.

Yangında bir ev kül oldu

ADANA (İLKHABER) - Adana'da, yangın çıkan evde mahsur kalan bedensel ve zihinsel engelli çocuğun yardımına komşusu koştu.

Merkez Seyhan ilçesi Döşeme Mahallesi'nde 3 katlı binanın ikinci katında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Yanan evde 15 yaşındaki bedensel ve zihinsel engelli Tamer Bozyiğit'in mahsur kaldığının bildirilmesi üzerine aynı sokakta yaşayan komşusu Kemal Andiç, apartmanın ikinci katına çıktı. Andiç, evde mahsur kalan çocuğu kucağına alıp dışarıya taşıdı.

Olayda yaşananları anlatan Kemal Andiç,  "Komşumuzun evinin yandığını haber alınca sokağa çıktım. Yangın çok büyümüştü. Dumandan göz gözü görmüyordu. İçeride nefes alabilmek bile mümkün değildi. İçeride bir çocuğun olduğunu söylediler. Bunun üzerine çocuğu kurtarmak için içeriye girdim. Çocuk, kapının kenarında bekliyordu, bedensel ve zihinsel engelliydi. Ağlıyor ancak dışarıya çıkmayı akıl edemiyordu. Şok halindeydi.  Kucaklayıp dışarıya çıkarttım" dedi.

Olay sırasında baba Nadir Bozyiğit'in iş yerindeydi. Evde bulunan anne  Çınnaz Bozyiğit ise önce evden bir koku geldiğini hissetti. Sonra birden dumanları görünce yangın olduğunu anladı ve önce küçük çocuğunu alıp dışarıya çıkardı. Bu arada bağırarak yardım çığlıkları attı. Aynı sokaktaki yan evde oturan komşusu Kemal Andiç ise diğer engelli çocuğu kurtardı. Diğer oğlunun kurtarıldığından haberi olmayan anne olayın şokuyla çocuğunu karşısında gördüğü halde inanmayarak içeri girip oğlunu kurtarlak istedi. Komşularının teskin etmeye çalıştığı anne Bozyiğit uzun süre gözyaşı döktü.

İtfaiye ekibinin söndürdüğü yangında evin kapı ve pencereleri de dahil olmak üzere evdeki tüm eşyalar adeta kömür oldu. 20 yıllık kurulu düzeni bir anda yok olan aile, şimdi sadece üzerindeki kıyafetleriyle dışarıda kaldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42