banner6

Yaya ve engelli geçitleri işgal edildi

Adana’da bilinçsiz sürücüler yaya ve engelli geçitlerine araç park etmeye devam ediyor.

Yaya ve engelli geçitleri işgal edildi

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Adana’da bilinçsiz sürücüler yaya ve engelli geçitlerine araç park etmeye devam ediyor.

Trafik polislerinin sık sık yaptıkları denetimlere ve uyarılara rağmen sürücülerin kural tanımazlıkları devam ediyor. Bilinçsiz sürücülerin Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’nde bulunan Atatürk Caddesi’nde 2 metre arayla bulunan 3 yaya ve engelli geçidine araç park ettikleri görüldü. Yaya yoğunluğunun fazla olduğu cadde üzerinde yaya ve engelli geçidine park edilen araçlar nedeniyle yayaların yolda yürüme anları objektiflerimize yansıdı. 

İLK İŞGAL KAVŞAK ÖNÜNDE

İlk yaya ve engelli geçidine park etmiş araç Türk Kuşu Kavşağı’ndan Atatürk Caddesi’ne girişte bulunan yaya geçidinde görüldü. Yaya ve engelli geçidinin tam ortasına park edilmiş araç nedeniyle yayalar karşıdan karşıya geçerken zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar yaşanan bu duruma tepki gösterdi. Bir ikinci yaya geçidine park konusu ise, hemen 100 metre ileride bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi taş binasının karşısında bulunan yaya geçidinde yaşandı.

3 YAYA VE ENGELLİ GEÇİDİ İŞGALİ

3. olarak da yine belediyenin 100 metre ilerisinde bulunan Atatürk Caddesi üzerindeki özel hastanenin acil girişi karşısındaki yaya geçidinde yaşandı. Bu yaya geçidine de park eden araç sürücüsü aracını yaya geçidinde bırakarak, araç başından ayrıldı.  

TESPİT EDİLEN ÇEKİLİYOR

Kentin bir çok noktasında benzeri görüntülerin zaman zaman yaşandığı dikkatlerden kaçmazken, trafik görevlilerinin durumu haber alıp yada fark etmeleri durumunda cezai işlem uyguladıkları, araçları da bulundukların yerden çektirdikleri dikkatlerden kaçmadı. Yayalar, sürücülerin bu duyarsız davranışlarına artık bir son vermelerini istedi. Yazılan cezalar, araçların çekilmesine rağmen hala bilinçsizce araç park edilerek yaya ve engelli geçitlerinin kapatılmasının kısıtlı olduğunu savunan Yayalar, buna ciddi bir çözüm üretilmesi gerektiğini anlattı.

MAHSUR KALABLİRLER

“Engelliler bu işgal halinde geçse mahsur kalabilir” diyen yya vatandaşlar, “Yaya geçitlerini bu sürücülerde kullanıyor. Bir tek biz kullanmıyoruz. Biz doğru düzgün geçemiyoruz yaya geçidinden, şimdi bir engelli arkadaşımız gelse nasıl geçecek. Geçekten artık bu kişilerin bilinçlenmesi gerekiyor. Aksi takdirde işgaller bu şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandılar.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER