banner6

Yemem, yedirmem!

Mardin'e sayısız eserler kazandıran SP'nin Artuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Nuhoğlu, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu söyledi ve vatandaşlara şöyle söz verdi:

Yemem, yedirmem!

Yemem, yedirmem!

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Onun ne kadar hayırsever bir insan olduğu sadece Mardin‘de değil Ankara’da bile konuşuluyor. Onun ne kadar Mardin sevdalısı olduğu her zaman konuşulmuş ve kendisi parmakla gösterilir hale gelmişti.

Ve onun adı Hacı Şakir Nuhoğlu.

Nuhoğlu, Kabala  Belde Belediye Başkanlığı’nı yaptığı 3 dönemde herkesin takdirini kazanan, kalıcı eserleri beldesine hediye etmiş ve herkesin hayır dualarını almayı başarar bir kişi. 

Şakir Nuhoğlu 3 dönemdir Kabala Belde Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yerine getiriyor. Mardin sevdalılığı sadece Mardin'de değil Ankara ve diğer şehirlerde yaşayan ve Mardin'de uzun zaman görev yapan üst düzeydeki bürokatlar bile”Şakir Nuhoğlu Mardin için bir  şans” yorumlarnı gönül rahatlığıyla ifade etmekten çekinmediler. Herkesçe takdir toplayan bir kişiliği  olan Nuhoğlu, genç, dinamik ve tuttuğunu koparan,ticari hayatta da başarıdan başarıya koşan bir iş adamı.

Tecrübelerini her alanda hissettiren, Güneydoğu illerinde ve beldelerinde ilk defa bir belde belediye başkanı olarak “Soğuk beton asfaltlamasını”  Kabala'da kendi cebinden para harcayarak yaptıran Nuhoğlu, ”Ben önce Allah sonra Mardin insanları için  hizmet yaparım. ”diyerek açık yüreklilikle düşüncelerini ifade ediyor.

STK'LARI ÖNEMSİYOR

Mardin'nin değişimi için büyük projeler hazırlayan ve STK'larla dirsek temasına geçerek görüş alış verişinde bulunan ve bunları önemseyen Nuhoğlu, düşüncelerini ve hizmetlerini anlatırken, şu ifadelere yer verdi:

”Her mahalle muhtarı memur gibi çalışacak. Yani kendi mahallesinin sorunları, dertleri ve yapılması gereken ile  düşünülen çalışmalar yapacaktır. Muhtarlarımızı ayrı tutuyoruz. Bir de STK'lar var. Değişimde STK'ların büyük önemi vardır. Onların görüşleri de benim için son derece önemlidir. Benim için  çok büyük önem taşıyan sorunlardan birisi eğitimdir. Eğitimin bulunmadığı bir yerde cehalet her zaman mevcuttur. Ben kendi imkanlarımla bugüne kadar yaptığım eğitim hizmetleri sayesinde başta Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Başbakanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan, Sayın valilerimizden çeşitli vakıf kurumları ile dernek başkanlarından  çok sayıda plaket ve ödüll aldım. . Yaptığım hizmetlerimi ise şöyle sıralayabilirim.

Şakir-Süreyya Nuhoğlu  Çok Programlı Lise, Şakir Nuhoğlu İlköğretim Okulu, Şakir Nuhoğlu Sağlık Ocağı, 350 kişilk Nuhoğlu  Öğrenci Yurdu, Nuhoğlu Kız Kur'an Kursu, Gazi Behiye Nuhüoğlu İlköğretim Okulu, Şakir Sürayya Nuhoğlu Fen Lisesi, Mehmet Akif Nuhoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Şakir - Sürayya  Nuhoğlu İlahiyat Fakültesi, 2 adet Taziye Evi, 4 bin kişilik iki minareli büyük camiyi Mardin'e kazandırdım.”

ARTUKLU'DA KORKULAR BİTECEK

Hizmette sınır tanımayan Nuhoğlu, daha fazla yararlı olabilmek amacıyla Artuklu İlçesi'ne de Saadet Partisi'nden(SP) başkan adayı oldu. Seçimi kazandığı takdirde Artuklu'nun büyük bir değişime uğraması için daha büyük hizmet üreteceğini kaydeden Şakir Nuhoğlu, şunları söyledi:

“Artuklu ilçesinin önemli sorunlarından birisi olan Doğalgaz, yıllardır herkesin beklediği Mardin Kalesi'nin turizme açılması, yağmur yağdığı zaman Yenişehir'deki vatandaşları en büyük korkusu olan ve “Acaba bugün yağmur yağarsa benim evime su girecek mi?” sorununa son verilecektir. Bunu altyapıyı daha da iyileştirmeyle mümkün kılacağız. 100 yıl öncesi Mardin'i çıkarmak amacıyla hayata geçirilen tarihi dönüşüm  projesi bittiğinde Unesco'ya adaylığımız kesinlik kazanacaktır.  Her mahallede ve semtde taziye evleri, yeşil alanlar, insanların serbestçe inançlarını yapabileceği mekanlar hazırlayacağız. Mardin Birinci Cadde'den kaleye teleferik yapmak, özellikle Birinci Cadde'nin zemini tamamen değiştirilecek ve Mardin'e yakışan bir caddeyı haata geçireceğiz. Trafik düzenlemesi de esas alınacak. Bir kentin omazsa olmazlarından olan insanları yakından ilgilendiren sağlık ve temizlik konusuna el atılacaktır ve bualanda yaşanan sorunu kökünden halledeceğiz.  Seçildğiim taktirde her mahelleye eşit ve adil hizmet gidecek. Halkın arzu ettiği sosyal belediyeceliğe de çok önem vereceğiz ve herkes kendi çevresinde çok mutlu bir şekilde yaşayacaktır. Mardin turizmi için sık sık etkinlikler yapmak istiyoruz. İlimizin geleneksel her türlü etkinliklerini yeniden ele alıp Mardin'e layık olacak şekilde hayata geçireceğiz. Her dilden ve dinden müzik ekibi kuracağız ve Mardin'in folklör yönünü de Türkiye'ye taşıyacağız. bir ekipler kurmak bunun bir örneği her dilden ve dinden müzik ekipleri gibi.

“YEMEYECEĞİM-YEDİRMEYECEĞİM”

Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Ben hazırım. Görkemli bir değişim için göreve talip oldum. Şunu da ilave etmek isterim ki, oy hatır için verilmez. Dürüstlüğüne inanılan, gözü haramda olmayan, gerçekten yaşadığı kente iz bırakmak istiyen, hizmet üretmek isteyen adaya oy veriniz.

Samimiyetimi Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice şöyle ifade etmek istiyorum.

Yemeyeceğim, Yedirmeyeceğim. Em ne dixun. Lo oxel no. Ulo mevkel no. La akıl ve la ataım.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42