banner6

Yerel gazetelerin önemi konuşuldu

Gazeteci-Yazar ve İş İnsanı Halil Arslan’ın daveti üzerine GAP Gazeteciler Birliği Yönetimi ve üyeleri Adana’da bir araya geldi.

Yerel gazetelerin  önemi konuşuldu

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Gazeteci-Yazar ve İş İnsanı Halil Arslan’ın daveti üzerine GAP Gazeteciler Birliği Yönetimi ve üyeleri Adana’da bir araya geldi.  

Arslan Güneydoğu Gazetecilik, Matbaacılık, Kağıtçılık A.Ş. ve İlkhaber, Güney Hakimiyet ve İLKSES Gazeteleri İmtiyaz Sahibi, Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği Genel Koordinatörü, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı, Gazeteci-Yazar ve İş İnsanı Halil Arslan, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı  Zeynel Abidin Kıymaz ve üyelerini Adana’da ağırladı.

BASININ USTA İSİMLERİ YER ALDI

Adana Vizyon Kebap Salonu’nda ağırlanan GAP Gazeteciler Birliği üyeleri Nisan ayında portakal çiçeği kokusunda yerel basını konuştu. . Etkinlikte GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı  Zeynel Abidin Kıymaz, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Vekili Hamit Özpolat ve yönetim kurulu üyeleri  ile çok sayıda basın sektörünün usta ismi yer aldı.  Kentin meşhur Adana Kebabı’nın lezzetini de tadan konuklar Halil Arslan’dan kent hakkında bilgi  aldı.

HALİL ARSLAN’A NAZİK DAVETİNDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, etkinlikte kısa bir değerlendirmede bulundu. Nazik davetinden ötürü Gazeteci-Yazar ve İş İnsanı Halil Arslan’a teşekkürlerini sunan Kıymaz, “Adana’da Arslan Güneydoğu Matbaacılık Tesisleri Sahibi ve İlkhaber Gazetesi Sahibi İş Adamı  ve aynı zamanda GAP Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Halil Arslan’ın vermiş olduğu öğlen yemeğinde bir araya geldik.  Adana Türkiye’nin sayılı büyükşehirlerinden bir tanesidir. Önemli sorunları var. O sorunları sahiplenmede, takip etmede, Adana’nın geleceğini tayin etmede, vizyon çizmede mutlak suretle yerel basının etkisi tartışılamaz.” dedi.

YEREL BASININ GÜÇLÜ OLMASI, ADANA’NIN GÜÇLÜ OLMASI DEMEK

Yerel basının güçlü olmasının, Adana’nın güçlü olması anlamına geldiğini aktaran Başkan Kıymaz, “ Burada yerel basının güçlü olması demek Adana’nın güçlü olması demektir. Burada yaklaşık 30 yıldır dostluğumuz olan Halil Arslan Bey ve ekibi de Adana’ya, Çukurova’ya,  Türkiye’ye  yerel ve ulusal basında katkılar koyan, emek veren, elini taşın altına koyup yatırım yapan bir ağabeyimiz. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’ın konuşmasının ardından söz alan Halil Arslan ise, davete icabet ederek gelen GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve tüm gazetecilere teşekkürlerini sundu.

HALİL ARSLAN: YEREL BASINA ÖNEM VERİLMELİ

Yerel basına önem verilmesi gerektiğine dikkat çeken Halil Arslan, ”Sizleri burada misafir etmek benim için mutluluktur.  Sizinle gurur duyarız. Çünkü yerel basın demek, bulunduğu ilin ve ilçenin kalitesini gösterebilmek demektir.  Yerel basına çok önem verilmesi lazım.” şeklinde konuştu.

BASILACAK GAZETELER

Kendisinin matbaacılık sektörüne girmeden önce gazetelerin en az 5 Bin gazete bastığını, bununda yerel basına olumsuz yansıdığını aktaran Halil Arslan, satılmayan gazetelerin çöpe gittiğini belirtti. Kendisinin matbaa kurmasıyla baskı sayısını 1000’e düşürdüğünü  ve gazetelerin fazla basılarak israf olmasını önlediğini dile getiren Halil Arslan sözlerini şöyle sürdürdü;

GAZETELERİN ÇÖPE GİTMESİ, DÖVİZİMİZİN ÇÖPE GİTMESİ DEMEK

“Ben bu sektöre atılmadan önce, Doğu’dan Güneydoğu’dan yerel gazete çıkacağı zaman büyük matbaalara gidiyorlardı. Büyük matbaalar o zaman 5 binden aşağı olan gazeteleri basmıyorlardı. Ben matbaacılığa başladıktan sonra eğer gazeteleri 500 satıyorsa 1000 tane basabilirler dedim. Diğer basılan 4 bin gazete çöpe gitmesin istedim. Kağıdımız dövizle ithal ediliyor. Dövizimiz boşa gitmesin. Çünkü fazla basılan her gazete çöpe gidiyor demektir. Bu da dövizimizin çöpe gittiği anlamı taşır. Sizleri burada ağırlamaktan çok mutluyum. Davetime icabet edip geldiğiniz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.” 

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER