banner6

Yeşil: Taleplerimizden vazgeçmeyeceğiz

KESK Genel Başkanı Şükran Yeşil, Kamu İşvereninin TİS görüşmelerine dair belirlediği zam oranlarının kendileri adına "yok hükmünde" olduğunu belirtti.

Yeşil: Taleplerimizden vazgeçmeyeceğiz

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-KESK Genel Başkanı Şükran Yeşil, Kamu İşvereninin TİS görüşmelerine dair belirlediği zam oranlarının kendileri adına "yok hükmünde" olduğunu belirtti.

Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri devam ederken kamu emekçilerinin ücret ve iş güvencesi talepleri için KESK üyeleri Batman’dan Ankara’ya yürüyüş başlattı. TİS görüşmelerinde kamu işvereninin teklifine karşı Batman’dan Ankara’ya yürüyüş başlatan KESK yürüyüş kolu Adana'ya ulaştı. Adana Cemal Paşa Postanesi önünde karşılanan yürüyüş kolu burada bir açıklama yaptı. KESK Genel Başkanı Şükran Yeşil, kamu işvereni tarafından belirtilen ücreti kabul etmediklerini söyledi.  KESK olarak taleplerini dillendirmekten vazgeçmeyeceklerini belirten Yeşil, sefalet ücretini kabul etmeyeceklerini dile getirdi.

 Kamu İşvereninin TİS görüşmelerine dair belirlediği zam oranlarının kendileri adına "yok hükmünde" olduğunu belirten Yeşil, “Ayrım yapmaksızın hepimize insanca yaşamaya yetecek bir ücret, güvenceli istihdam-güvenli gelecek, demokratik-adil bir çalışma yaşamı, halktan yana bir kamu hizmeti, grev hakkımızın önündeki engellerin kaldırıldığı gerçek bir toplu pazarlık sistemi için tüm konfederasyonları, kamu emekçilerini birlikte ortak mücadele etmeye, omuz omuza vermeye çağırıyoruz” dedi.

 Açıklamanın ardından heyet Mersin'e doğru yola çıktı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42