banner6

Yeşilay Okullarda Bağımlılıklar İle Mücadele Ediyor

Son yıllarda okullarda oldukça sık rastlanan sigara bağımlıları toplumu derin bir üzüntüye iterken, bu alanda 100 yıla yakın bir zamandır mücadele eden Yeşilay Mardin şubesi, Okay Yaşar lisesi ile işbirliği yaparak okulda eğitim gören tüm öğrencilere “Bağımlılıklar İle Mücadele” konusunda bilinçlendiriyor, seminer düzenliyor.

Yeşilay Okullarda Bağımlılıklar İle Mücadele Ediyor

MARDİN(İLKHABER)-Son yıllarda okullarda oldukça sık rastlanan sigara bağımlıları toplumu derin bir üzüntüye iterken, bu alanda 100 yıla yakın bir zamandır mücadele eden Yeşilay Mardin şubesi, Okay Yaşar lisesi ile işbirliği yaparak okulda eğitim gören tüm öğrencilere “Bağımlılıklar İle Mücadele” konusunda bilinçlendiriyor, seminer düzenliyor.

Hedefimiz gençlerimizi bu bağımlılıklardan korumak”   

İlimizde faaliyet gösteren Okay Yaşar lisesi öğrencilerini tümünü kapsayacak şekilde eğitim planı oluşturan Yeşilay şubesi, Lütfü Günlüoğlu ve Yönetim kurulu üyesi Abdulsamet Yılmaz tarafından tek tek  sınıflar gezilerek öğrencilere sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendiriyor.

Konu hakkında bilgi veren Yeşilay şube başkanı Lütfü Günlüoğlu: “ Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak için buradayız, hedefimiz ilimizdeki rehber öğretmenlerin de destekleri ile okullarımızı, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan kurtarmak. Buradan okullarımızdaki yöneticilerimize de seslenmek istiyorum, okullarımızda duman olmasın. Tüm öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimizden de bu hassasiyeti bekliyorum. Zararlı alışkanlıklar ile topyekûn mücadele edersek başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Ayrıca Okulumuzun başka Müdürü Ömer Hoca olmak üzere tüm öğretmenlerimize gösterdikleri hassasiyet ve anlayıştan ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi

“Diğer okulların da aynı hassasiyeti göstermelerini diliyorum”

Okuldaki bütün sınıflara broşürler dağıtıldı, okulun bütün katlarında Yeşilay afişleri asıldı, Yeşilay tanıtım filmi izlettirildi, öğrencilerin merak ettikleri sorulara yanıt verildi.

Okay Yaşar lise müdürü Ömer Hedekoğlu ise; Yeşilay ile yapılan çalışmanın güzel bir örnek olduğunu, diğer okulların da aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğini  belirterek çalışmalarından ötürü Şube başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Yönetim kurulu üyesi Abdulsamet Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Eğitimlerin sonunda hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından çalışmalar sonlandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER