banner6

Yeşilli İlçesinde Kentsel Dönüşüm Projesi

Mardin’in Yeşilli ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 500 evin yıkım çalışmalarına başlandı. Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, "Riskli konutlar yıkıldıktan sonra yerinde dönüşümle yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Yeşilli İlçesinde  Kentsel Dönüşüm Projesi

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin’in Yeşilli ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 500 evin yıkım çalışmalarına başlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile Yeşilli Belediyesi'nce ortaklaşa gerçekleştirilen “Yerinde dönüşüm projesi” kapsamına daha önce tespit edilen, 500 evin yıkım çalışmaları başlatıldı.

Tepebaşı ve Gül mahallelerinde yerinde dönüşüm için başlatılan çalışmalara Yeşilli Kaymakamı Emre Öztürk ve Belediye Başkanı AK Parti'li Hayrettin Demir katıldı. Yıkımına başlanan evlerin bulunduğu alanın 2016'da Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edildiğini söyleyen Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, "Bu alan içerisinde 500 riskli konut tespit edilmiştir. Bu alanda yerinde dönüşümle yeniden inşa edeceğiz. Biz vatandaşlarımızın evlerini yıkmayacağız, daha güzeline dönüştüreceğiz. Bu 2 mahallemizi Mardin'in en güzel ilçesinde, bu ilçenin de tam kalbinde güzel bir dönüşüm projesiyle, yerel mimarisiyle, güzel ulaşım yollarıyla yeni ticaret ve konut alanları inşa edeceğiz. Yıkımların 3-4 ay içinde tamamlanacak ve yatay, bölge mimarisine uygun bir yapılaşma ile ilçemizi güzelleştireceğiz. Yollarımız, caddelerimiz, sokaklarımız daha geniş ve daha yeşil bir Yeşilli ortaya çıkacak.Vatandaşlarımız mağdur olmayacak. Bize bu imkanı sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve bakanlık müsteşarı ve çalışanlarına Yeşilli halkı adına teşekkür ediyorum." dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER