banner6

Yolcular ve sürücüler uyarıldı

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehirler arası yolculuk yapan yolcuları ve otobüs şoförlerini emniyet kemeri ve Covid-19 tedbirleri konusunda uyardı.

Yolcular ve sürücüler uyarıldı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehirler arası yolculuk yapan yolcuları ve otobüs şoförlerini emniyet kemeri ve Covid-19 tedbirleri konusunda uyardı.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Adana Merkez Otogarı’nda şehirlerarası çalışan otobüslerde bilgilendirme çalışması yapıldı. Ekipler otogardan çıkış yapacak olan 98 otobüste bilgilendirme çalışmalarını gerçekleştirdi.

KURALLARA UYALIM

 Covid-19  tedbirleri, hız kuralları, emniyet kemeri kullanımı, seyir halinde cep telefonu  ve yorgun araç kullanımı konularında bilgilendirme yapan ekipler, otobüslerin içerisinde bulunan toplam  1485 yolcuya seyahatleri süresince emniyet kemerleri takılı halde bulundurmaları, sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları konusunda uyardı.

EMNİYET KEMERİ YÜZDE 65 ORANINDA ÖLÜM VE YARALANMALARI AZALTIR

Yapılan bilgilendirme çalışmalarında verilen bilgilerde ise şu ifadeler yer aldı;

“Emniyet kemeri, çarpma anında oluşabilecek etkileri vücudun daha güçlü bölgelerine yönlendirecek ölüm ve yaralanma riskini yüzde 65 oranında azaltır. Başta kafa ve göğüs yaralanmaları olmak üzere bazı yaralanmalardan korur. Emniyet kemeri, şehir içinde ve şehir dışında, her mesafede, her hızda , aracın tüm koltuklarında  herkes tarafından kullanılmalıdır. Trafik kazaları sonucu ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesini amacıyla emniyet kemeri takmak hayati önem taşımaktadır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER