banner6

Yollar köstebek yuvası

Sel sonrası yollarda oluşan çukurlar sosyal medyada en fazla yapılan paylaşımlardan biri oldu.

Yollar köstebek yuvası

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Sel sonrası yollarda oluşan çukurlar sosyal medyada en fazla yapılan paylaşımlardan biri oldu.

Adana geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketinin ardından yollarda ciddi anlamda bozulmalar yaşandı. Birçok yolda göçüklerin olduğu görüldü. Tamda bu konuyla ilgili sosyal medya üzerinden sayısız paylaşımlar yapıldı. Yolların bozukluğundan ve çukurların oluşmasından şikayetçi olan vatandaşlar çektikleri fotoğraflar ve yazdıkları yazılarla seslerini duyurmaya çalıştı. Birçok sürücünün araçlarıyla bu çukurlara düştüğünü ve araçlarının jantlarının ve lastiklerinin hasar almış görüntülerini tek tek paylaşması da dikkatlerden kaçmadı. Çukurova düşen araçların olası bir can kaybı ve yaralamayla karşılaşmamış olduğu görüldü.

Sosyal medya kullanıcıları oluşan çukurlar ve kazalar nedeniyle tepkilerini dile getirirken, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yollarda asfaltlama çalışmalarına başladığı açıklandı. Yolları yapılan vatandaşlar, çukurlardan kurtulmanın sevinciyle Adana Büyükşehir Belediyesi Yönetimine teşekkürlerini sunduğu görüldü. Bazı vatandaşlar çukurları kendi imkanlar ile taş doldurarak kapattıkları görüldü.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazılarında şu ifadeler yer aldı;

“Şakirpaşa Kavşağı’ndaki bu çukurlara sorumluları kim ise lütfen artık bir çare bulsunlar. Az önce yanımdan geçen bir aracın 2 lastiği yarıldı.

“Aliye İzzet Begovic Bulvarı'ndan Abidin Dino Bulvarı’na bağlanan yol bu çukur yaklaşık bir senedir var ve yapılmıyor. Ne zaman yapılacak, çok Merak ediyorum.. Umarım yapabilirler.

Durakta bekliyorum ve yolun ortasından gitmek zorunda kalan sürücüler sürekli birbirlerine korna yapıyorlar. 20 - 25 cm çukurluk mevcut. Muhtemelen bu yüzden de kaza olmuş. Yol cam kırıkları ile dolu. Meslek Lisesi Yolu/ Türk Telekom önü. Yazık milletin arabasına.Saygılar selametle.

 
 Kozanyolu Ptt Kavşağı, ışıklardan kalkar kalkmaz frene basmalar başlıyor ve sağ şeritte ki vatandaş çukurdan kaçacağım diye sol şeride atıyor kendini. Her türlü kazaya sebebiyet .

Gülbahçe Mahallesi Obalar Caddesi kanal istikameti, Gül Taksi civarı. Bu çukur yüzünden 4 araç kaza yaptı. 10’na yakın aracın lastikleri parçalandı.

Selamün Alihüküm. Arkadaşlar E 5’ten Yeşilevlere dönüş istikameti şimdi gümletti lastiğimizi.
Bu çukurlar aylardır var. Demirleri çıkmış durumda tehlike hat safhada. Neden bu belediyelerin imkanlarını yetkililer kullanmıyor.


Belediyenin kendi asfalt üretme tesisi olmasına rağmen bu caddeler niye böylesine bozuk. Yazık vallahi yazık. Bu vatandaş bunu hak etmiyor. Adana hiç hak etmiyor. Neyse biz düştük siz düşmeyin.

Sayın Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz. Dün yapmış olduğumuz çağırıyı bugün duydular. Yeşiloba Mahallesi Oto Center Yolu çukurları tamamıyla kapatıldı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER