Yüksel’den döner sermaye açıklaması

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, döner sermaye konulu basın açıklaması yaptı.

Yüksel’den döner sermaye açıklaması

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, döner sermaye konulu basın açıklaması yaptı.

Yüksel yaptığı açıklamada hekim dışı sağlık çalışanlarının döner sermaye performans alacakları konusunda 2020 yılında da sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Çalışanların 2020 yılı başında da yine hayal kırıklığına uğradığını savunarak,”Hekim dışı sağlık emekçileri, hemşire, sağlık memuru, ebe, röntgen teknisyeni, laboratuvar teknisyeni, sağlık teknisyeni, diyetisyen, fizyoterapist, biyolog, psikolog, odyolog, odyometris, tıbbı sekreter, tıbbı teknolog, sosyal çalışmacı, sağlık fizikçisi, çocuk gelişimcisi bakterilog, sağlık teknisyeni, anestezi teknisyeni diyaliz teknikeri, açıl tıp teknikeri, ağız ve diş sağlığı teknikeri VHKİ, Memur Veznedar Bilgisayar işletmeni, şoför, arşiv memuru, ambar memuru gibi çalışanların 2019 yılın da alamadığı döner sermaye performans paylarını 2020 yılı ocak ayın da alacağını bekliyordu. Ancak 2019 yılının yarısını dahi alamadılar. 70-400 TL. arasında çok cüzi ücretler aldılar.” dedi.

 Adana kamu hastanelerin de çalışan tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin de hayal kırıklığına uğradığını öne süren Yüksel, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin çalışmaları ile kazanılan döner sermaye gelirlerin nerelere harcandığını sordu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2