Yüreğimize gömdük

dana’da özel bir hastane çıkışında motosikletli 2 terörist tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan 2 polis memuru gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yüreğimize gömdük

Yüreğimize gömdük

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da özel bir hastane çıkışında motosikletli 2 terörist tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan 2 polis memuru gözyaşları arasında toprağa verildi.

İlk olarak hain saldırıda şehit olan polis memurları Süleyman Çakır (39) ile Bircan İlhanlı (48) için Adana Valiliği bahçesinde resmi tören düzenlendi. Buradaki törene şehitlerin yakınları, mülki ve askeri erkan, bazı siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar Asri Mezarlığı morgundan alınan şehitlerin cenazeleri Adana Valiliği bahçesine getirildi. Burada şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek bir konuşma yaptı.

ZEYBEK: VATAN HAİNLERİ MUTLAKA LAYIĞINI BULACAK

Zeybek, Dağlıoğlu Mehmet Ali Aslan Polis Merkezi Amirliği’nde görevli polis memurlarının Özel Güney Adana Hastanesi’ne görevli olarak gittiklerini ve burada hain saldırıya uğrayarak kaldırıldıkları hastanede hakka yürüdüklerini söyledi.  Bu saldırıyı gerçekleştiren vatan hainlerinin mutlaka layığını bulacağını savunan Zeybek, “Bu coğrafyada huzur içinde yaşamanın bedeli maalesef ağır olmuştur. Bu milletin, bu memleketin şanını, şerefini ayaklar altına düşürmemek için fedakarlıklar yapılmış ve bu yolda da binlerce şehitler verilmiştir. Onlar bizim şahitlerimizdir. Tüm şehitlerimiz şahit olsun ki güvenlik güçlerimiz bu gün olduğu gibi yarında canları pahasına bu kutsal vatanı canları pahasına savunmaya devam edecektir.  Bu mücadelede şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Bu hain saldırının akabinde hemen başlayıp halede devam eden operasyonlar yapılmaktadır. Onlara bu alçakça saldırıyı yapan vatan hainleri mutlaka layıklarını bulacaktır.  Vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin fedakar aileleri sizler şehitlerimizin emaneti olarak bu milletin gönlünde, en müstesna yerlerinde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Bu duygu düşüncelerle şehit ailelerimize ve teşkilatımıza baş sağlığı diliyorum.” dedi.

VALİ BÜYÜK: BİRLİK BERABERLİĞİ KİMSE BOZAMAZ

Adana Valisi Mustafa Büyük ise birlik beraberlik mesajları verdiği konuşmada, bu saldırıların Türkiye'nin birlik beraberliğine yapılmış bir saldırı olduğunu ancak bu birliği kimsenin bozamayacağını yapılan saldırının da haince, alçakça yapıldığını ifade etti. Konuşmanın ardından Adana İl Müftüsü Arif Gökçe dua okudu. Şehitlerin aileleri tören boyunca bir arada durdu. Şehit Çakır'ın eşi Nazlı Sultan Çakır (31) "Eşim ağlama derdi. Ben ağlamayacağım onları sevindirmeyeceğim" dedi. Şehit İlhanlı'nın eşi Türkan İlhanlı da (42) ağlamayacağını söyledi. Tören alanına gelen Şehit Çakır'ın annesi Meryem ile Şehit İlhanlı'nın annesi Arzu ise gözyaşlarına boğuldu. Şehit İlhanlı'nın 19 yaşındaki kızı Arzu İlhanlı, kadın polisin yardımıyla güçlükle ayakta durabildi. Şehit babaları İzzet İlhanlı ve Ali Çakır da tören boyunca yan yana durup teröre karşı dimdik ayakta olduklarını gösterdi. Şehit Çakır'ın babası "Oğlum Cudi'de de görev yaptı orada şehit olmadı demek ki burada şehit olacakmış vatan sağolsun." ifadelerini kullandı. 

CEYHAN VE KOZAN İLÇELERİNE GÖNDERİLDİ

Törenin ardından şehitler meslektaşlarının omzunda Ceyhan ve Kozan ilçelerine götürülmek üzere cenaze araçlarına taşındı. Bu sırada Çakır'ın eşi Nazlı Sultan Çakır eşinin Türk bayrağına sarılı naaşına dokunup öptü. Çakır'ın annesi ve diğer yakınları da tabuta sarıldı. Şehit İlhanlı'nın kızı Arzu, oğlu Veysel Altay ve eşi Türkan Çakır da tabutun arkasından ağlayarak gitti. Anne hem ağlayıp hem de oğlunun elini sımsıkı tutarak onu teselli etmeye çalıştı. Cenazeler daha sonra memleketlerini toprağa vermeye götürüldü. 

KOZAN’DA ŞEHİDE SON VEDA

Şehit polis memuru Bircan İlhanlı'nın (48) cenazesi Adana Valiliğinde yapılan törenin ardından doğum yeri olan Kozan ilçesine götürüldü. Pekmezci Mahallesi'nde bulunan baba ocağına getirilen Bircan İlhanlı’nın naaşı burada bir süre bekletildi. Anne Arzı ve baba İzzet İlhanlı ile şehidin kardeşleri birbirlerine sarılarak teselli etmeye çalıştı. Anne Arzı İlhanlı cenazenin eve gelişi sırasında “Oğlum yandım ben. Oğlum yaktın beni oğlum” diyerek ağıtlar yaktı. Mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde toprağa verildi.

CEYHAN’DA TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit polis memuru Süleyman Çakır’ın cenazesi Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evine getirilen şehit Süleyman Çakır’ın cenazesi burada okunan Kur'an-ı Kerim ve duaların ardından Ceyhan Abdulkadir Ağa Cami’ne götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından Kelime-i Şehadet getirildi ve şehit için helallik istendi. Şehidin annesi Meryem Çakır, baba Ali Çakır ve eşi Nazlı Çakır sinir krizi geçirdi. Şehidin cenazesi Abdulkadir Ağa Cami’nde kılınan namazın ardından Ceyhan Asri Mezarlığında bulunan şehitliğe götürüldü. Burada şehit polis dualar eşliğinde defnedildi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2