banner6

Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları, Mardin Valiliği Hükümet Konağında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları, Mardin Valiliği Hükümet Konağında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının akabinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı okundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı katılımla gerçekleşen törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra; AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Enes Kürkçü, Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, Artuklu ilçe belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı P. Bnb. Ömer Orbay yaparken günün anlam ve önemini belirten şiiri de Artuklu Ortaköy Cumhuriyet İlkokulundan Öğretmen Hakan Özmen okudu.

Vali Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında da tebrikat ve kabul törenine katıldı.  99 yıldır ilk kez bu denli büyük bir katılımla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği kabul töreninin ardından  sona erdi

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42