Zil çaldı, koş sınıfa!

Büyüklerin kardeşlerini çiçekle karşıladığı yeni eğitim öğretim yılı Adana’da da düzenlenen bir törenle start aldı

Zil çaldı, koş sınıfa!

Zil çaldı, koş sınıfa!

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da 2015-2016 eğitim–öğretim yılı bin 225 okulda, 473 bin 650 öğrenci, 23 bin 746 öğretmen ve idareci ile start aldı. Okula yeni kaydolan öğrencileri, Seyhan Öğretmen Ayfer Doğruol İlkokulu öğrencileri çiçeklerle karşıladı.

Okulların açıldığı ilk günde İlköğretim Haftası nedeniyle törende düzenlendi. Seyhan Öğretmen Ayfer Doğruol İlkokulu’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Ardından 3. Sınıf öğrencileri  okula yeni başlayan öğrencilere çiçek takdim etti. Abi ve ablalarının ellerinden çiçek alan minik öğrencilerin sevinç ve heyecanları gözlerinden okundu.

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar,  yeni bir eğitim–öğretim yılına başlamanın coşkusunu yaşadıklarını aktardı. İyi bir eğitimin önemine dikkat çeken Akpınar, “Kendisine, ailesine, ülkesine ve nihayetinde tüm insanlığa fayda sağlayacak olan evlatlarımızın bu hedefe ulaşmasının en temel şartı iyi bir eğitimdir.” dedi.

Vali Mustafa Büyük, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, iki günü eşit olan ziyandadır, düşüncesine sahip bir milletin başarıyı sağlayabilmesi için topyekûn hareket ettiğini savundu. Milli eğitimin büyük bir camia olduğunu söyleyen Büyük, “Çok çeşitli okullarımız, eğitimin çeşitli problemleri; bu problemleri öne çıkartmadan, fedakârlık göstererek; bu alanda çalışan her kesimin nasıl çaba sarf ettiğini biliyorum. Bu nedenle herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan folklor gösterileri gerçekleşti. Minik öğrencilerin şiirler okuduğu törenin ardından Adana Valisi Mustafa Büyük, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Ak Parti Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ve diğer katılımcılar birlikte sezonun ilk ders zilini çaldı.

Vali Büyük ve beraberindeki davetliler öğrencilere ders kitaplarını dağıtıp bir süne sohbet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2