01 KIDS huzur ve güven veriyor

Sahibi olduğu kurumlarda deneyimlerini, anneliği ve aldığı eğitimlerle beslediğini belirten 01 KIDS Anaokulu Sahibi Aygül Yalçın, tecrübe sahibi olurken de kurumu ve kendisini yeni fikirlerle beslediğini söyledi.

01 KIDS huzur ve güven veriyor

01 KIDS huzur ve güven veriyor

 

 

HABER: MURAT YILDIRIM

 

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Yalçın, anaokulu işletmeciliği ile 2009 yılında tanışmış. En büyük destekçisinin eşi ve ailesi olduğunu da söylemeden geçmeyen Yalçın, evlatlarından her gün yeni şeyler öğrendiğini de itiraf ediyor. ‘Onlarda okuldaki çocuklarımı, okuldaki çocuklarımda da evlatlarımı görüyorum’ diyen Yalçın, “Üçüncü çocuğum Aycem de öğrencimiz. Sırasını dahi bozmadan geçer gider önümden, kızım. Aynen abisi Turgut, ablası Feriha gibi. Hem işte hem de evdeki desteği ile öğretmen anne babaya sahiptir sevgili eşim Ahmet Cemil Yalçın. Adanalılar bilir: İlk Kız Lisesi Müdüresi Feriha Yalçın’ı ve Adana’nın ilk dershane sahibi Turgut Yalçın’ın tek evladıdır eşim. Bu yüzdendir ki, eğitim adına vermiş olduğum emeklere desteği sonsuz.” dedi.

‘ÇOCUKLARDAN ÖĞRENMEMİZ GEREKEN ÇOK ŞEY VAR’

Eğitim ve çocuk koçluğu eğitimi de aldığını öğrendiğimiz Yalçın, oyun eşliğinde çocuğu yaklaşmanın etkisinin sonsuz olduğunu belirtti. Bir de çocuğa verilen sözün çok önemli olduğunu öğrendiğini vurgulayan Yalçın, “Dinler, inanır, görür, uygular o melekler. Aslında bizim çocuklardan öğrenmemiz gereken çok şey var. Çünkü onlar büyüyüp kirlenmedi. İnançları zedelenmeden, yürekleri huzur içinde iken yaşamalı ve yaşatılmalıdır. Onlar bizim geleceğimiz, başkanımız, liderimiz olacaklar. Geleceğin mimarları hep gülsün, hep mutlu olsun” diye konuştu.

‘ÇOCUKLARIN HUZUR VE GÜVENİ, BAŞARIMIZIN SIRRIDIR’

İşinin minik meleklerle olduğunu kaydeden Yalçın, anne ve babalar için yetiştirdikleri filizlerin yeşermesinden de büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Koşup kucağına sarılan çocukların huzuru ve güvenini okuldaki başarının sırrı olarak açıklayan Yalçın, deneyimli, güler yüzlü ekibiyle birlikte tüm sorunları dışarıda bırakıp öyle okula geldiklerini ifade etti. Uyum içinde çalışan başarılı bir öğretmen kadrosuna da sahip olduklarını belirten Yalçın, “Onlar başarımın en önemli unsurlarıdır. Başta vicdan sahibi gençler. Eğlenceli, bahçede çocuklarla top oynayacak, ip atlayacak kadar çocuk ruhuna sahip kişilerdir.” dedi.

‘GELİŞTİREN BİR EĞİTİM SUNMAYI AMAÇLIYORUZ’

01 KIDS olarak, 2017-18 eğitim-öğretim yılına başlarken öğrencilerinin tüm gelişim alanlarına hitap eden, geliştiren bir eğitim sunmayı amaçladıklarının altını çizen Aygül Yalçın, öğrencilerinin bütün gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst seviyeye çıkartmayı, çeşitlendirmeyi, geliştirmeyi ve zenginleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.01 KIDS Anaokulu’nun, çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binalarda, özel yöntemler uygulanarak İngilizce-Almanca öğrettiğini de açıklayan Yalçın, çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunduğunu kaydetti. Birçok proje ile veli-okul bütünlüğünü sağlamak ve öğretmen birliği ile yapılan projelerde sosyal alanda örnek teşkil edecek çalışmalar yapıldığını söyleyen Yalçın, “Öğrencim Olur musun? Adlı projemiz ile velilerimiz okulda etkin olarak çalışmalar yaparak çocuklarını kendi alanlarında mutlu bir şekilde gözlemleme şansına sahip olmaktadır. Baba Bana Kitap Okur musun? Projemiz ile evde kaliteli zaman geçirmek ve kitap sevgisini aşılama çalışmamız ve Annemle Neler Yapıyorum? Projemizle kısıtlı zamanlarda nasıl vakit geçirileceği kazanımı amaçlı projeler gerçekleştirilmiştir.” dedi.

‘ÖĞRENCİLERİ YARATICILIK ANLAMINDA DESTEKLİYORUZ’

01 KIDS öğretmenleri olarak velilerin destekleri ile sevgi evlerini ziyaret ettiklerini, sevgi ve ilgiye muhtaç çocukları mutlu etmeyi amaçlayan çalışmalar da yaptıklarını belirten Yalçın, yeni planlanan projelerinin ise LÖSEV ziyareti olduğunu ifade etti.

Öğrencileri yaratıcılık anlamında desteklemek amaçlı LEGO ATÖLYESİ oluşturduklarını da sözlerine ekleyen Yalçın, farklı düşünmeyi hedeflediğimiz GEMS ve SCAMPER çalışmalarımız da çocuklarımızın hayal gücünü desteklemektedir. Mutfak etkinliği temalı parti ve konulu dış alan gezilerimiz ise her ay programımızda düzenli olarak yer almaktadır. Planlı olmayı öğretmek amaçlı her çalışma öncesi notlar tutulmakta ve anekdot gözlemleri ile planın ne kadarını uyguladığı konusunda çocuklar gözlemlenmektedir.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 11:09

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2