banner6

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne davet

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde düzenlenecek etkinliklere tüm Adanalıları davet etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne davet

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde düzenlenecek etkinliklere tüm Adanalıları davet etti.

Konuyla ilgili parti binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan Fikret Yeni,   15 Temmuz'un, milletçe gösterilen direnişle aydınlık bir güne çevrildiğini söyledi. Yeni, “15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümüne yaklaştığımız şu günlerde milletimizin gösterdiği dirayet kadar siz basın mensuplarımızın milli iradenin, ülkemizin yanında durarak darbecilere göstermiş vermiş olduğunuz ders takdire şayan! Malum Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bu haftadan başlayarak 15 Temmuz gecesi taçlandıracağımız demokrasi nöbetleri ile etkinliklerimiz devam edecek. Bu konuda Adana'daki sivil toplum kuruluşlarımızın etkinliklerini de kutluyor sergiledikleri davranış için milletimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

5 TEMMUZ'U MİLLETÇE AYDINLIK BİR GÜNE ÇEVİRMEYİ BAŞARDIK

Türkiye'nin bir yıl önce, üniforma giymiş FETÖ mensuplarının hain saldırısıyla karşı karşıya kaldığını hatırlatan Yeni, "Direniş sayesinde hamdolsun karanlık bir geceye çevrilmek istenen 15 Temmuz'u milletçe aydınlık bir güne çevirmeyi başardık. 15 Temmuz gecesi bir kez daha istiklali ve istikbali için kıyam eden, canı pahasına ülkesini Fethullahçı terör örgütüne, işgalcilere teslim etmeyen aziz milletimize bir kez daha müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum.15 Temmuz gecesi sokaklara, meydanlara inerek, havalimanlarını doldurarak namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilme cesareti gösteren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu kalkışmaya dur diyen kardeşlerimden 249'u şehadet makamına ulaştılar. Kendilerine bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. O hain gecede kahramanca darbecilerin üzerine yürüyen kardeşlerimizden 2195 tanesi yaralanarak gazilik rütbesine ulaşmıştır. O gece adeta ölümü öldürerek sokakları, meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımız içinden şehitlik ve gazilik şerefine layık olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdılar. Bu yiğitleri unutmayacağımız gibi, bu hain kalkışmayı asla gelecek nesillere unutturmayacağız.” diye konuştu.

15 TEMMUZ’DA DA ÜLKEMİZE AYNI VİZYONLA, AYNI UFUKLA SAHİP ÇIKTIK

“Bu direnişimiz birliğin, beraberliğin, kardeşliğin sadece temenni, sadece slogan değil; gerektiğinde bir hakikat olarak ortaya konabileceğinin, en güzel ilanı ve ispatıdır.” diyen Başkan Yeni, “Bu millet başka bir millet, Milletimiz bin yıl önce Malazgirt’te hangi inanç ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını açmışsa, 15 Temmuz’da da aynı hissiyatla darbecilerin karşısına dikilmiştir. Süleyman Şah 1075 yılında bu coğrafyadaki ilk devletimizi hangi vizyonla kurmuşsa, 15 Temmuz’da da ülkemize aynı vizyonla, aynı ufukla sahip çıktık. Osman Gazi 1299’da tarihin en kudretli devletini hangi temeller üzerine bina ettiyse, biz de o gece Türkiye’yi aynı ilkeler etrafında müdafaa ettik. Ecdadımız 100 yıl önce hangi idrakle Çanakkale’de kanının son damlasına kadar mücadele ettiyse, 15 Temmuz’da da aynı iradeyle FETÖ’cü terör örgütünü, darbecileri geri püskürttük. Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal Harbi’ni başlatmasını ve zafere ulaştırmasını sağlayan inancın bir benzeri, 15 Temmuz’da Türkiye’nin tüm şehirlerinde ve Adanamızda sergilendi. Türkiye’nin tüm renkleriyle, bağımsızlığına ve geleceğine yönelik atılan bu adımlar istiklalimiz için hayati öneme sahiptir. Bu, geleceğe yönelik adeta vatanımıza sahip çıkmanın ilanı ve ispatıdır. Bu manzara, bin yıllık vatanımızın tek bir taşına dahi göz dikenlerin ödemeyi göze alacakları bedelin ilanı ve ispatıdır. Bu manzara Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşacağının ilanı ve ispatıdır. Yine bu direnişimiz birliğin, beraberliğin, kardeşliğin sadece temenni, sadece slogan değil; gerektiğinde bir hakikat olarak ortaya konabileceğinin, en güzel ilanı ve ispatıdır.” şeklinde konuştu.

 15 TEMMUZ GECEMİZ ŞİMDİDEN AYDINLIK OLSUN, GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLSUN, BÜTÜN KARANLIKLAR DEF OLSUN

Partili partisiz tüm hemşehrilerini 15 Temmuz'da Merkez Park'a yapılacak etkinliklere davet eden Başkan Yeni, “Devlet ve millet olarak 15 Temmuz darbe girişimini çok iyi analiz etmeliyiz. Sadece bu ihaneti gerçekleştirenleri değil, onların arkalarındaki güçleri, onları harekete geçiren saikleri de çok iyi değerlendirmeliyiz. Yakaladığımız bu birlik ve beraberlik ruhunu en iyi şekilde değerlendirerek 15 Temmuz’u daha güçlü, daha büyük, daha müreffeh Türkiye’nin inşası için bir milat haline dönüştürmeliyiz. Yakın tarihimizin vicdanları kanatan, kafalarda soru işaretleri oluşturan tüm sorunlu, sıkıntılı olaylarını yeniden masaya yatırarak eksikleri, yanlışları ortaya koymalıyız. Bunu tam bir yıldır en ince ayrıntısına kadar devletimiz yapmaktadır.15 Temmuz gecesinden beri atılan her adımda 79 milyon tek yürek olduk, tek ses olduk. Bu yıldönümünde de demokrasi nöbetini farklı yürüteceğiz. Merkez Park'ta Cumartesi demokrasi nöbetini bir kez daha gerçekleştireceğiz. Hepimiz ay-yıldızlı bayrağımızın, al bayrağımızın birleştiriciliği altında buluşacağız. Daha güçlü, daha müreffeh bir ülke içinde devletin yeniden yapılandırılması sürecini, bu yönde bir siyaset inşasını inşallah hep birlikte katkı sunacağız.   Tüm hemşehrilerimizi partili partisiz 15 Temmuz'da Merkez Park'a davet ediyorum.15 Temmuz gecemiz şimdiden aydınlık olsun, geleceğimiz aydınlık olsun, bütün karanlıklar def olsun, yok olsun inşallah.” ifadelerini kullandı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 15:49

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER