banner6

‘’15 Temmuz, halkımızın milli iradeye sahip çıktığı gündür’’

Mustafa Kemal Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, İslam Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi ve gazetemiz yazarı Yrd.Doç.Dr. M.Zeki Uyanık, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin, ülkemize yönelik yapılan en kötü ve en büyük hainlik girişimi olarak tarihteki yerini aldığını söyledi.

‘’15 Temmuz, halkımızın milli iradeye sahip çıktığı gündür’’

‘’15 Temmuz, halkımızın milli iradeye sahip çıktığı gündür’’

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Mustafa Kemal Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, İslam Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi ve gazetemiz yazarı Yrd.Doç.Dr. M.Zeki Uyanık, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin, ülkemize yönelik yapılan en kötü ve en büyük hainlik girişimi olarak tarihteki yerini aldığını söyledi.

Mustafa Kemal Üniversitesi’nin anma etkinlikleri kapsamında Hatay’daki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitlerini Anma etkinliklerine katılan Uyanık, ‘’15 Temmuz; aynı zamanda vatanını, milletini, bayrağını ve ezanını korumak için insanımızın meydanlara indiği ve milli iradeye sahip çıktığı gündü.’’ Dedi.

Görev yaptığı Mustafa Kemal Üniversitesi’nin 15 Temmuz Şehitlerini Anma etkinlikleri hakkında da bilgi veren Yrd.Doç.Dr M.Zeki Uyanık sözlerine şöyle devam etti;

Tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da Mustafa Kemal Üniversitemiz, anma etkinlikleri düzenledi. Tayfur Sökmen Kampüsü Mehmet Alkan Camiinde, 15 Temmuz gecesi şehit düşen kahraman vatan evlatlarının aziz ruhları için Yasin-i Şerif okutuldu, dualar edildi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Ailesi olarak 15 Temmuz hain darbe girişimini kınadık, şehitlerimizi Kur'an tilaveti ve dua ile rahmetle andık.

Etkinliklere üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Veysel Eren, Prof. Dr. Yusuf Önlen, üniversitemiz personeli ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma etkinliklerinde halkımızın ezanına, bayrağına, milli iradeye sahip çıktığını gördük. Bu milletimizin birlik ve beraberliğinin bir göstergesidir.

Birinci yılına giren hain kalkışma girişimi başarısız olmasına rağmen şüphesiz ülkemize, milletimize ve inancımıza büyük bir zarar vermiştir. Tarihimizin en karanlık günlerinden birine şahit olduğumuz, ülkemizin birliğine ve dirliğine yönelik yapılan bu hain kalkışma, vicdanlarımızda unutmayacağımız maddi ve manevi ağır yaralar açmıştır.

15 Temmuzda yaşanan hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa, ailelerine de sabır diliyorum. Allah, İslam’ın son kalesi olan bu güzel ülke Türkiye’ye ve aziz milletimize bir daha böyle bir ihaneti göstermesin.’’

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 17:43

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER