banner6

‘15 Temmuz’ konulu fotoğraf sergi açıldı

‘15 Temmuz’ konulu  fotoğraf sergi açıldı

 Hande MUŞTU

   ADANA (İLKHABER) - 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışı Adana Müzesi’nde gerçekleştirildi.

 Açılışı yapılan sergide, 2016 yılı 15-16 Temmuz tarihleri arasında Türkiye askerî darbe teşebbüsünü anlatan fotoğraflar sergilendi.  

 Serginin açılışına Adana Valisi Mahmut Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile oda ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı. Protokol üyelerinin kurdele kesimi ile sergi ziyaretçilere açıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri sergiyi gezerek 15 Temmuz gecesini anlatan fotoğrafları inceledi. Vali Demirtaş darbe kalkışmasına karşı mücadele verirken canlarını veren şehitleri rahmet ve minnetle, gazileri de saygı ve şükranla andıklarını söyledi.

Yaşanılan olaylar sırasında yakınlarını kaybeden şehit aileleri sergiyi gezerken göz yaşlarını tutamadı. Vali Demirtaş sergi boyunca şehit ailelerinin duygularını paylaşarak destek oldu. Demirtaş, 15 Temmuz olaylarında hayatını kaybeden Polis Memuru Yunus Uğur’un babası Ramazan Uğur’un elini bir an olsun bırakmadı.

Dün açılışı yapılan fotoğraf sergisi 15 Temmuz Pazartesi gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

Öte yandan 15 Temmuz günü ise Adana Merkez Park’ta anma etkinlikleri düzenlenecek. Vali Mahmut Demirtaş, millet olarak sahip olunan birlik ve beraberliğin bir kez daha tüm dünyaya gösterilmesi için,  vatandaşları 15 Temmuz 2019 tarihinde saat 20.00'de Merkez Park'taki etkinliklere davet etti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:27

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER