banner6

"15 Temmuzu unutturmayacağız’’

Ak Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, 15 Temmuz gecesi, hain darbe girişimi sırasında yaşananları hatırlatmak amacıyla yeniden meydanlarda olacaklarını ve darbenin nasıl bertaraf edildiğini milletle paylaşacaklarını söyledi ve ekledi;

"15 Temmuzu unutturmayacağız’’

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’da giriştiği hain darbenin yıl dönümünde, darbe girişimi sırasında yaşananları konu alan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Konulu Fotoğraf Sergisi, Adana Müze Kompleksi’nde açıldı.

‘’15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKTIĞI GÜBDÜR’’

Serginin açılışında konuşan Ak Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Baş Komutanımızın ‘Meydanlara inin’ talimatıyla, milletimizin meydanlara indiği ve milli iradeye sahip çıktığı bir gün olduğunu belirterek, 15 Temmuzu asla unutmayacaklarını söyledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, açılış konuşmasını yapan AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, 15 Temmuz gecesi, hain darbe girişimi sırasında yaşananları hatırlatmak amacıyla yeniden meydanlarda olacaklarını ve darbenin nasıl bertaraf edildiğini milletle paylaşacaklarını söyledi.

‘’15 TEMMUZU ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ’’

15 Temmuz milletimizin, 80 milyonun, vatanını, milletini, bayrağını ve ezanının korumak üzere Sayın Cumhurbaşkanımız, Baş Komutanımızın ‘Meydanlara inin’ talimatıyla, meydanlara indiği ve milli iradeye sahip çıktığı bir gündür. 15 Temmuzu asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

O günün, o gecenin ölümsüzleştiği bu fotoğraf sergisinde, bu karelerde hep beraber şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyoruz ve gazilerimize de Allah’tan şifa diliyoruz.

O gece, 15 Temmuz gecesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşamış biri olarak, Ankara’daki, İstanbul’daki, Adana’mızdaki ve 81 ilimizdeki mücadelenin şahitliğini yapmış olan sizler ile beraber her yıl 15 Temmuzu anma törenlerinde bir araya geleceğiz. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anacağız.

Bugün bu anlamlı sergiyle yine 15 Temmuz’da hakkın rahmetine kavuşmuş olan Adanalı şehitlerimizi anmak için toplanmış bulunmaktayız. Bu anlamlı organizasyonu düzenleyen Adana Valiliğimize teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz gecesi de sizlerle beraber meydanlarda olacağız. Hep birlikte o günkü mücadelemizi unutturmayacağız.

15 TEMMUZDA MİLLETİMİZİ MEYDANLARDA BERABER OLMAYA DAVET EDİYORUM’’

TBMM’de 15 Temmuz gecesi bombalandığı saatte Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yapacağı konuşmayla toplanacak. Cumartesi günü olağanüstü toplanan TBMM, 15 Temmuz hain darbe girişiminin nasıl bertaraf edildiğini bir kez daha milletimiz ile paylaşacak.

Milli iradenin zaferi olan 15 Temmuz’da bütün vatandaşlarımızı meydanlarda beraber olmaya davet ediyorum.’’

Adana Valisi Mahmut Demirtaş da fotoğrafların zamanın cansız tanıkları olduğunu belirterek, ‘’ Geçmişin şahidi olan fotoğraflar, aradan aylar, yıllar geçse de deklanşörün basıldığı zaman dilimine doğru yolculuğa çıkarır bizleri. O anları hatırlatır ve o zamanı tekrar yaşamanıza vesile olur.’’ Dedi.

15 Temmuz'da, önce üniformalı teröristlerin ihanetleri; silahlar, tanklar ve uçaklarla milletimizin üzerine yağdırdıkları kurşunların, bombaların objektiflere yansıdığına değinen Vali Demirtaş sözlerine şöyle devam etti;

‘’FOTOĞRAFLAR ZAMANIN CANSIZ TANIKLARIDIR’’

‘’Fotoğraflar zamanın cansız tanıklarıdır. Geçmişin şahidi olan fotoğraflar, aradan aylar, yıllar geçse de deklanşörün basıldığı zaman dilimine doğru yolculuğa çıkarır bizleri. O anları hatırlatır ve o zamanı tekrar yaşamanıza vesile olur.

Hayatta her kesitin bir hikâyesi vardır. Fotoğraf karelerine yansıyan bu kesitler, kimi zaman sevgiyi, sevinci, mutluluğu; kimi zaman korkuyu, hüznü ve acıyı anlatır. Bazı fotoğraflar ise belleklerde derin izler bırakır. Hafızalardan hainlerin ihaneti, kahramanların ise yiğitlikleri silinmez.

BÜTÜN DÜNYA TÜRK MİLLETİNİN DESTANINA ŞAHİT OLDU’’

15 Temmuz'da, o karanlık gecede, önce üniformalı teröristlerin ihanetleri; silahlar, tanklar ve uçaklarla milletimizin üzerine yağdırdıkları kurşunlar, bombalar yansıdı objektiflere. Sonrasında ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara akın eden asil milletimizin; Adana’da, Ankara’da, İstanbul’da ve yurdumuzun dört bir köşesinde verdiği destansı mücadele ile vatanına, bayrağına, demokrasisine,  özgürlüğüne canları pahasına sahip çıkışına şahit oldu tüm dünya.

Birazdan sergilenecek fotoğraflara baktığımızda bir yıl önce yaşadığımız karanlık geceyi ve ardından yaşanan kutlu sabahı yeniden yaşayacak, zamanda kısa bir yolculuğa çıkacağız.

15 Temmuz gecesi ve sonrasında 24 gün süren Demokrasi Nöbetleri boyunca Anadolu Ajansı ve Valilik objektiflerine yansıyan fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisi ile milletimizin 15 Temmuz'da yazdığı destanı yeniden yaşayacağız.

Sergilenen fotoğraflarla o gece ve sonrasında yaşananları, şehitlerimizin aziz hatıralarını, gazilerimizin çelikten imanını ve aziz milletimizin verdiği destansı mücadeleyi asla unutmayacağımızı bir kez daha tüm benliğimizle göstereceğiz.

Bu vesile ile başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.             

‘Demokrasi ve Milli İrade Fotoğraf Sergisi’nin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

Konuşmaların ardından protokol ve davetliler, sergideki fotoğrafları tek tek gezerek inceledi.

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade’ konulu fotoğraf sergisi, hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 17:37

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER