banner6

25 yıllık indirim geleneği

Ramazan Bayramı nedeni ile bayram şekerlerinde indirim yaparak müşteri kazanmak isteyen Çukurova Şekerleme firmasına vatandaşlar yoğun ilgili gösteriyor.

25 yıllık indirim geleneği

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Ramazan Bayramı nedeni ile bayram şekerlerinde indirim yaparak müşteri kazanmak isteyen Çukurova Şekerleme firmasına vatandaşlar yoğun ilgili gösteriyor.

Ramazan Bayramı’nın vazgeçilmezi olan bayram şekerleri Adana’da 1948 yılından buyana devam eden Çukurova Şekercilikten alınıyor. Her yıl belirli ton ve belirli günlerde müşterilerine ucuza kaliteli şeker satan firmaya vatandaşlar yoğun ilgili gösteriyor. Talebin fazla olması nedeni ile işyerinde zaman zaman izdiham yaşanıyor. İndirim dönemlerinde bir an bile boş kalmayan dükkanda çalışanlar müşteri yoğunluğunu güçlükle yetişebiliyor.

25 YILDIR İNDİRİM SÜRÜYOR

 Yoğunluğun yaşandığı firma sahibi Suat Özdoğru, muhabirimizin sorularını yanıtladı. Bu indirimi 25 yıldır her bayramda gerçekleştirdiğini dile getiren Özdoğru, bu indirimin belirli günlerde belir günlerde gerçekleştiğini vurguladı.  Özdoğru, maliyetinin altına satış yaptığı dönemlerin kendileri reklam günleri olarak nitelendirerek, daha sonraki dönemlerde ise vatandaşların ürünlerin kalitesini görüp tekrar gelerek kendilerinden alış veriş yaptıklarını dile getirdi.

BU YÖNTEMLE REKLAM YAPIYOR

Bayram şekerinin kilosunun kendisine 13.5 TL’ye gelmesine rağmen kendisinin 12 TL’den sattığını anımsatan Özdoğru, “13.5 TL’ye bana gelişi var. Yılların esnafıyız kendi reklamımızı indirim yaparak kendimiz yapıyoruz. 20 ton -30 ton şeker alıyorum. Alış fiyatının altında bayram öncesi belirlediğimiz günlerde veriyorum. Kayıp ettiğim parayı reklam yaptığımı farz ediyorum. 25 yıldır bütün bayramlar aynı indirimi yapıyorum. “ dedi. 

ŞEKER SATIN ALANLAR MİKTARI AZALTTI

Geçmiş dönemlerde kilolarca satın alınan şekerlerin son dönemlerde miktarının düştüğünü bazı vatandaşların gelip 250 gram, yarım kilo şeker satın aldıklarını kaydeden Özdoğru, “Eski bayramlar kalmadı zaten. Eskiden kilo kilo şeker alanlar şimdi 250 gram alıyor, yarım kilo alıyorlar. Tatiller uzun oluyor. Çoluk çocuğunu alan yaylaya gidiyor denize gidiyor. Haliyle kimse olmuyor bayramda.” diye konuştu.

1948’DEN BERİ FAALİYETTE

Firmalarının 1948 yılından buyana hizmet verdiğini söyleyen Özdoğru, “1948’den beri varız. Kardeşlerimizle hep aynı işi yaparız ama hepimizin işyeri farklıdır. Herkes kendi işini yapar kendi müşterisine bakar ben burada çok iddialıyım. Ürünlerimizi tattırarak satıyoruz. ürünlerimizi izah ediyoruz müşterinin talebine göre satış yapıyoruz. Buraya alışan vatandaşlar indirim reklamımız sayesinde yıl içerisinde de gelip buradan alış veriş yaparlar.” şeklinde konuştu.

ORGANİK OLANLAR VAR

 

30 ton için indirimli fiyatın geçerli olduğunu da ekleyen Özdoğru; “Fiyatlar 12 TL’den satıyoruz marka şekerleri. 30 ton kadarı için bu fiyat geçerli. Daha sonra ise 15-18 TL’den satacağız, herkes ne kadara satacaksa. 13-13.5 TL’den alınıyor. Karsız satamıyor zaten mutlaka karını katmak zorunda. Cezerye lokumlarımızda var. Ürettiğimiz ürünler naturel ürünler, organik olanlar var, az şekerli olanlar var. Baba dede mesleğimiz bu kimsede olmayan ürünler bizde bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 13:44

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER