65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kart dağıtımı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmaları için “65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı” vermeye devam ediyor.

65 yaş üstü ücretsiz ulaşım  kart dağıtımı devam ediyor

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmaları için “65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı” vermeye devam ediyor. Vatandaşların,  merkez, ilçe ve kırsal mahallelerden Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları durumunda kartlarını kısa süre içerisinde alabilecekleri ifade edildi.

Bir yıl içerisinde yaklaşık 2 bin kart 65 yaş üstü vatandaşa kart dağıtımı gerçekleştirildi. Kartları alanlar, belediyenin ve özel toplu taşıma araçlarından ücretsiz şekilde yararlanabilecekler. Bir sorun ile karşılaşılması durumunda Zabıta Daire Başkanlığına şikâyette bulunabilecek.

Mardin Valisi/ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, emanet olan yaşlıların şehirde rahat etmeleri için 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartlarının dağıtımını hızlandırdıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Yaklaşık bir yıldan beridir 65 yaş üstü yaşlılarımıza belediyenin ve özel toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları için kartlar dağıtıyorduk. Merkez ilçe ve kırsal mahallelerden birimlerimize başvuran vatandaşlarımızın sorun yaşamamaları için süreci daha da hızlandırdık. Sıra ve gün beklemek yok. 2 fotoğraf ve kimlik fotokopileriyle Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvuran hemşerilerimizin kısa bir süre içerisinde kartlarını teslim ediyoruz.

Ücretsiz ulaşım kartlarını alan yaşlılar hiçbir şekilde ücret vermeyecekler. Kartları alan hemşerilerimiz şehir içi ve ilçelere taşıma yapan 2 kapılı toplu taşıma araçlarından faydalanabilirler.”

Toplu taşıma araç şoförlerinin 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartlarını alan vatandaşlara zorluk çıkarmaması uyarısında bulunan Yaman, zorluk çıkarılması durumundan şikâyetlerin Zabıta Daire Başkanlığına yapılabileceğine işaret etti.

“ŞOFÖRLERİN UYARILMASI GEREKİR”

65 yaşındaki vatandaşlar belediyenin uygulamasını büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirterek,” Otobüs şoförleri bizi görünce durmuyor. Özelikle durak haricinde bayan görünce dururlar ama bizleri görünce durmazlar. Bu nedenle belediyeden şoförleri uyarmasını istiyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 14:13

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2