banner6

7 Artı 2’den çok daha fazla…

7 Kadın 2 erkek bir araya gelerek 9 kişilik sosyal sorumluluk projesi üreten gönüllü bir ekip oldu

7 Artı 2’den çok daha fazla…

7 Artı 2’den çok daha fazla…

 

HABER: Murat YILDIRIM

7 Kadın 2 erkek bir araya gelerek 9 kişilik sosyal sorumluluk projesi üreten gönüllü bir ekip oldu. İyi de oldu. İyi şeyler yapıyorlar çünkü. Daha önce “Üç Kadın Üç Portre” ve “Kitabını al gel müziğe ses ver” projeleriyle önemli adımlar atan 7 artı 2 ekibi, bu kez lösemili çocuklar için çok anlamlı bir etkinliğe imza attı ve hepimizin alkışını hak etti.

Tanınmış isimlerden oluşuyor

7 artı 2 ekibi değişik meslek gruplarından 9 kişiden oluşuyor. Ekipte tanıdık isimler var: Orçun Utlu (Opera -Pop Sanatçısı – Çiftçi – Mega Band Solisti), Özgür Çerçi (Paşalimanı Bistro Loungeİşletme Sahibi), Hatice Çelik– Medline Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi, Gamze Bağırsakçı (Medline Hastanesi Uluslararası İlişkiler Müdürü), Muteber Özden ( Muse Project Photography),  Sezin Eser  (Muse Project Photography), Yeliz Doğramacılar Arman (Oyuncu, Sunucu),  Didem BEKİROĞLU (Bale Sanatçısı) ve  Betül Haydın (Ses Sanatçısı – Pandora Band Solisti)

Lösemili çocuklar minik şef sertifikası aldı

Bu güzel insanlar bu kez Acıbadem Hastanesi Pediatrik onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara motivasyon olması amacıyla hamburger ve kurabiye yaptırdı. Yapılan kurabiyeler diyetisyen ve Prof. Dr. Bülent Antmen’in direktifi ve kontrolünde gerçekleşti. Elleriyle yoğurdukları köfteler pişti ve hamburger oldu. Yine elleriyle yaptıkları ve şekil verdikleri kurabiyeler hastanede pişti ve afiyetle hep birlikte yenildi. Çocuklara mutfak şefi gibi kostümler giydirildi ve etkinlik sonunda minik şef oldukları için sertifika verildi. Ve bu ekip daha şimdiden dördüncü proje için kolları sıvadı.

 

 

Daha önce neler yaptılar

 

7 Artı 2’nin ilk sosyal sorumluluk projeleri “3 Kadın 3 Portre”yi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde gerçekleştirildi. Google' a ''3 Kadın 3 Portre '' yazdığınızda organizasyonun ulusal basındaki yerini inceleyebilirsiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olarak farkındalık yaratmak, sosyal mesajlar vermek ve ihtiyaç sahibi bir kadının hayatına dokunmak adına hazırlanan bu sosyal sorumluluk projesi büyük yankı uyandırdı.

3 Kadın 3 Portre – ''BEN SENİ ANLIYORUM, SEN DE BENİ ANLA''

Yeliz Doğramacılar Arman ( Oyuncu ve Sunucu ) - (Projede bir demiryolu işçisi ) BetülHaydın ( Ses Sanatçısı) - (Projede bir Oto Tamircisi Didem Bekiroğlu (Balerin) – (Projede bir Marangoz )

3 Kadın 3 Portre Proje Özeti : Erkeklerin kas gücü ile yaptığı zor işlerde 3 kadın sanatçıyıfotoğrafladık. Bu çekimler esnasında da sosyal mesajlar veren mini klipler çektik. Sanatçılarımız erkeklerin yaptıkları işlerin zorluğu içerisinde onları anlamaya çalıştılar ve buradan yola çıkarak da kendilerinin de eşleri tarafından anlaşılabilmesi için tüm kadınlar adına sosyal mesajlar verdiler. Proje 8 Mart günü Adana' da Paşalimanı Bistro Lounge 'un alt katında 19:30' da sergi ,interaktif sohbet, video sunumları ve kadın şarkıları ile interaktif akustik bir konser ile hayat buldu. Projenin geliri Kadın ve Çocuk Hakları Derneği aracılığıyla ihtiyaç sahibi 7 kadına ulaştırıldı.

'' Kitabını Al Gel  Müziğe Ses Ver''

Proje Özeti : Proje kapsamında Park Zirve Tesislerinde Adana’nın tanınan 10 grubunun, bir Dj’in ve bir dans grubunun gönüllü olarak sahne aldığı , toplanan kitapların ve gişe gelirinin tamamen sosyal sorumluluk kapsamında kullanıldığı bir proje.

Organizasyon alanın girişine portakal kasalarından bir kitaplık yapıldı. Her katılımcı gelirken mutlaka bir kitap bağışı yapma zorunluluğunda oldu. Ayrıca organizasyon alanın girişinde kurulan gişede de katılımcıdan 40 TL giriş bedeli alındı. Alınan bu gişe bedeli ihtiyacı olan bir köy okulunun iki sınıfının iyileştirilmesinde kullanıldı. Toplanan kitaplar da gruplandırılıp ihtiyacı olan okullara gönderildi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 16:27

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER