8. e Twinning Ulusal Konferansı’na Adana’dan 24 öğretmen katıldı

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan ve Avrupa Kalite Etiketi alan 24 başarılı öğretmen 8. eTwinning Ulusal Konferansı’na katıldı.

8. e Twinning Ulusal Konferansı’na  Adana’dan 24 öğretmen katıldı

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan ve Avrupa Kalite Etiketi alan 24 başarılı öğretmen 8. eTwinning Ulusal Konferansı’na katıldı. Öğretmenler atölye çalışmaları ve proje standı sunumlarıyla projelerini tanıtma şansı buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından organize edilen 8.eTwinning Ulusal Konferansı Antalya’da yapıldı. Türkiye’nin 81 ilinden  Avrupa Kalite etiketi almış başarılı proje yapan 300’e yakın öğretmen ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen konferansa Adana’dan da 24 öğretmen katıldı. Adana İl Milli eğitim Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan 24 başarılı öğretmen atölye çalışmaları proje standı sunumlarıyla projelerini tanıtma fırsatı buldular.

Konferansta uygulanan eTwinning projelerinin sergilerinin yanı sıra, eğitimde teknoloji kullanımı, EBA ve etkili bir eTwinning projesi hazırlama, Web 2.0 araçları üzerine farklı oturumlar gerçekleştirildi.

BAŞARILI ÖĞRETMENLER ADANA'YA ÖDÜLLE DÖNDÜ

Başarılı öğretmenlerden Almanca Dili Büyük Ödülü alan Sebla Döner ve Özgün Örnek çalışmalarıyla, Burhan Sel Malta'ya başarılı projeleriyle, Figen Öztürk öğretmen ise Ukrayna 'da Mesleki Gelişim Çalıştayı’na davet edildi.

Proje ödül sayıları Adana 2016 eTwinning Projeleri Ulusal Kalite Etiketi, 38 proje Avrupa Kalite Etiketi, 18. Adana 2017 eTwinning Projeleri Ulusal Kalite Etiketi ve 54 proje Avrupa Kalite Etiketi oldu.

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, öğretmenlerin 21.yüzyıl becerilerini kazanmalarının önemine vurgu yaparak, ulusal ve uluslararası projelerle sınıflarını zenginleştiren özverili ve mesleki gelişime önem veren öğretmenlerin yerel ulusal ve uluslararası projelerindeki önemli rollerine değindi.

Akpınar, “Ulusal ve uluslararası projelerle sınıflarını zenginleştiren, mesleki gelişimlerine önem veren öğretmenlerimizin başarıları gurur vericidir. Bu bağlamda yönetici, öğretmen ve projelerde yer alan öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 15:03

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2