banner6

Adana Adliyesi’nden kadınlara karanfil

 Adana Adliyesi’nden  kadınlara karanfil

ADANA(İLKHABER)-Adana Adliyesi'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak ile Başsavcı vekilleri, mahkeme ve kalemleri dolaşarak çalışan tüm kadın personel ile adliyede bulunan vatandaşlara karanfil verdi. Başsavcı Yurdagül, kadına yönelik şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması için yargı organlarının hakkaniyet ve adalet ilkeleri gözetilerek görevlerini yapmaya devam edeceğini söyledi.

            Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü, Musa Ünel ve Atilla Rahimi, Adana Adliyesinde görevli tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladı. Yargı mensupları Kadınlar Günü anısına adliyedeki duruşma salonları, mahkeme kalemleri, savcılık bürolarını tek tek gezerek kadın hakim ve Cumhuriyet savcıları ile yazı işleri müdürü, zabıt katibi, mübaşir, güvenlik görevlisi, İŞKUR çalışanları ve adliye koridorlarında bulunan tüm kadın vatandaşların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp karanfil verdi.

            “KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

            Adana Cumhuriyet Başsavcılığı olarak kadınlara yönelik olumsuz eylemleri önlemek için çalışmalar yaptıklarını belirten Başsavcı Ömer Faruk Yurdagül, “Dünyaya gelişimizden ölümümüze kadar hayatın her aşamasında varlıklarıyla hayatı yaşanılabilir kılan, yokluklarında eksikliklerini derinden hissettiğimiz tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadına karşı şiddetin önlenmesi, tüm devlet organlarının asli görevleri arasında yer almaktadır. Kadına yönelik her türlü şiddet içeren eylemlerin en ağır şekilde cezalandırılması için de yargı organları hakkaniyet ve adalet ilkelerini gözeterek üzerlerine düşen görevi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edecektir” dedi. Yurdagül, sosyal ve adli destek sağlanması amacıyla Türkiye’de 7 il ile birlikte ilk kez Adana’da da hayata geçirilen Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü ile ikincil örselenmelerin önüne geçileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 14:32

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER