banner6

Adana Barosu Müzik Topluluğu’ndan müthiş konser

Adana Barosu Müzik Topluluğu’ndan müthiş konser

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Adana Barosu Müzik Topluluğu, 5 Nisan Avukatlar Haftası etkinlikleri kapsamında konser verdi. Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde Alice Tongu yönetiminde yapılan konsere yoğun ilgi vardı.

Adana Barosu 5 Nisan Avukatlar Haftası etkinlikleri çerçevesinde konser düzenledi. Sunumunu Av. Merve Toğma'nın yaptığı ve Müzik Topluluğu üyelerinden; Av. Aykan Eser, Av. Caner Çelik, Av. Ercan Kılınç, Av. Gizem Gür Çalışkan, Av. Hare Arabacı Özdemir, Av. Mehmet Can Kurt, Av. Özgür Körez, Stj. Av. Zeynep Barışık, Stj. Av. Eray Bolat, Stj. Av. Merve Tuna, Stj. Av. İpek Gazioğlu öncelikle solo olarak ve son olarak da koro halinde şarkılar seslendirdi.

Av. Ercan Kılınç ile Stajyer Av. Merve Tuna’nın ‘Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi’ isimli parçayı düet olarak seslendiren topluluk büyük beğeni aldı. Ayrıca gecede Av. Gizem Çalışkan Gür’ün seslendirdiği ‘Yağmurlar’ isimli şarkıya dansları ile eşlik eden Mehtap Özdemir ve Egemen Acımış konuklardan büyük alkış aldı.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Kültür Sanat Komisyonu Koordinatörü Yönetim Kurulu üyesi Av. Ayşe Duygu Özgüven da konserde sahnede koro halinde seslendirilen ‘Kara Sevda’ isimli parçaya eşlik etti.

Program hakkında konuşan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, daha uzun yıllar bu konserlerin devam etmesi gerektiğini söyledi. Etkinliğin önemine değinen Küçük, “Atatürk'ün, "sanatsız kalan bir milletin hayatın damarlarından biri kopmuş demektir" sözünden hareket ederek, Adana Barosu olarak sizlere her zaman desteğimiz devam edecektir" dedi.

Baro olarak insan yaşamının olduğu her yerde varlığını devam ettireceğini ifade eden Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Biz büyük Adana Barosu ailesi olarak bugüne kadar ne yaptıysak hep birlikte kenetlenerek yaptık. İki yıldır kurulan Müzik Topluluğumuz çağdaş ve özgün eserleri seslendirirken başarılı bir performans ortaya koydular. Emekleri geçen tüm meslektaşlarıma şahsım ve yönetim kurlum adına teşekkürü bir borç bilirim. Gelecek günler içimizde hak, hukuk ve adalet duygularımızı pekiştirmesi açısından bir umut doğurmuştur” şeklinde konuştu.

Müzik Topluluğu Başkanı Av. Hare Arabacı Özdemir de çalışmalar süresince baronun gücünü arkalarında hissettiklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Gecenin sonunda koroyu yöneten Alice Tongu’ya plaket ve çiçek takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 13:33

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42