banner6

Adana Barosu’nda  ruhsat heyecanı

Adana Barosu’nda   ruhsat heyecanı

Selma ATAŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana Barosu’nda ruhsat heyecanı yaşandı. Staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Muhammed Akif Nart, Serkant Sarılır, Cüneyt Teköz,  Şule Varan ve Yunus Emre Aktaş meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldı.

Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törene; Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Furkan Kılıç, Av. Nevzat Elçi, avukatlar ve aileler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarını tebrik ederek, bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diledi.

Baroya yeni katılan avukatlarla Adana Barosu’nun daha da güçleneceğini belirten Av. Veli Küçük, “Evlatlarına bugün buğulu gözlerle ve gururla bakan, maddi ve manevi tüm varlıklarını ortaya koyan aileleri kutluyorum. Genç meslektaşlarım bugün alacağınız ruhsatla beraber hak, hukuk, adalet mekanizmasına, hukukun bağımsızlığına, her zaman ve her platformda sahip çıkan Adana Barosu’nun birer mensubu olacaklar. Ayrıca sayısı 135 bin olan avukatlık mesleğinin de temsilcileri olacaksınız. Eminim bizlere de güç katacaklardır” dedi.

Genç avukatların zaman geçtikçe daha da tecrübe kazanacaklarına değinen Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Burada staj döneminde bürolarının kapılarını açan değerli meslektaşlarımı da bir yıllık emekleri için kutluyorum. Yeri geliyor rica ederek, hatır gönül koyarak stajyer avukatlarımıza staj yapacak bürolar buluyoruz. Bu zor günlerde dürüstlüğü ile ön plana çıkan büro avukatları Av.Fatih Kutlubay, Av. Tolunay Toybukoğlu ve Av. Turgut Kocahan’a çok teşekkür ediyoruz. Genç meslektaşlarıma naçizane tavsiyem; yaşadığı sorunu yaşamının merkezine koyan insanlarla bir aradayız. Bu durumda empati yaparsanız kendiniz daha rahat ifade edersiniz. 

Avukatlık mesleğinde belli aşamadan sonra tecrübe ediniyorsunuz, ekonomik açısından rahatlıyorsunuz ve müvekkil sayısınız artıyor. Ama  Allah korusun bir hata yapıp olumsuz bir durum yaşadığınızda onu telafi etmek yıllar alıyor, hatta mesleğin sonuna kadar silemediğiniz anlara dönüşebiliyor. Genç meslektaşlarımızın bu hassasiyeti ortaya koyacaklarına inancım tamdır” diye konuştu.

Baro Başkanının konuşmasının ardından genç avukatlar cübbe giyip, avukatlık yemini ettikten sonra ruhsatlarını aldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER