Adana Barosu’ndan Adalet Bakanı Gül’e ziyaret

Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Avukat Sabahattin Gümüş, Genel Sekreteri Avukat Semih Gökayaz, Sayman Avukat İlknur Önal, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü makamında ziyaret ettiler. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ve sohbet esnasında Bakan Abdülhamit Gül'e kentin, mesleğin ve yargı camiasının önemli sorunları iletildi.

Adana Barosu’ndan Adalet Bakanı Gül’e ziyaret

ADANA (İLKHABER) - Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Avukat Sabahattin Gümüş, Genel Sekreteri Avukat Semih Gökayaz, Sayman Avukat İlknur Önal, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü makamında ziyaret ettiler.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ve sohbet esnasında Bakan Abdülhamit Gül'e kentin, mesleğin ve yargı camiasının önemli sorunları iletildi. Görüşmede Yüreğir İlçesinde yapımı devam etmekte olan yeni Adana Adliyesi Binasının 2019 yılı içerisinde hizmete gireceği Adalet Bakanı tarafından ifade edildi.

Yeni Adana Adliye Binasında Baro’ya tahsisi planlanan alanlar, Avukatlık sınavı, Avukatların Emniyet Müdürlükleri girişinde yaşadığı sorunlar, yeni Adana Adliyesinin otopark ihtiyacı ve Adana Bölge Adliye Mahkemesinde yaşanan otopark sorunu, UYAP’ta yapılan güncelleme sonrası yaşanan aksaklıklar yönetim tarafından bakana aktarıldı. Bakan Abdülhamit Gül, belirtilen sorunların çözümü için gerekli talimatları vereceğini ifade etti.

Baro Başkanı Avukat Veli Küçük tarafından, Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül’ e, ziyaret anısına Olgunlaşma Enstitüsü öğrencilerince hazırlanmış el emeği ile yapılan kentimizin tarihini yansıtan kabartmalı bir eser takdim etti.

Görüşme esnasında Adalet Bakan Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu, Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve Başkanlık Divanı da yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 12:59

nurten


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2