banner6

Adana Dersimliler Derneği eğitim amaçlı konser düzenliyor

Adana Dersimliler Derneği eğitim amaçlı konser düzenliyor

ADANA (İLKHABER) - Adana Dersimliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, üniversitede okuyan ancak maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için burs sağlamak amacıyla konser düzenliyor. Bu yıl 2.’si düzenlen konser 5 Ekim’de Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilecek. Adana Dersimliler Dernek Başkanı Metin Çelik, eğitime önem verdiklerini, bu amaçla öğrencilere destek için çaba harcadıklarını ifade etti. Çelik, “Üniversitedeki gençlerimizin daha iyi olanaklar içinde okumalarını istiyoruz. Eğitim önceliğimizdir” dedi.

TÜM DOSTLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Konser nedeniyle bir grup Tuncelili hemşehrileriyle kahvaltıda bir araya gelen Metin Çelik, etkinliğin ikinci yılının daha yoğun geçmesi için destek istedi. Çelik, şunları kaydetti:

“Bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Çünkü eğitim bizim önceliğimizdir. Zaten bu kültürel bir etkinliktir. Adana’da derneğimize üye 800’ün üzerinde hemşehrimiz kayıtlı. Bunların tamamını konserde görmek istiyoruz. Burada amaç, tamamen eğitime yöneliktir. Kurumlara gereken duyuruları yaptık. Kentin en işlek cadde ve bulvarlarına afişler astık. Üniversite öğrencilerini bilgilendirdik. Yerel yönetimlerin de bu bağlamda bize katkı sunmalarını bekliyoruz. Bu konudaki girişimlerimiz devam etmektedir.”

HERKESİ DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Çelik, kültürel etkinliklerin daha da çeşitlenerek sürdürülebilmesi için özelikle yerel yönetimlerin desteğinin kaçınılmaz olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler, eğitim için varız. Tüm derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının konuya duyarlı olmasını bekliyoruz. Çünkü bu öğrencilerin maddi desteğe ihtiyacı vardır. Biz, ciddi bir talepte bulunuyoruz. Üniversiteli öğrencilerimizin iyi olanaklar içerisinde okumasını istiyoruz. Gelin hep birlikte, bu gençlere katkı sunalım. Yüzleri gülsün, eğitimlerini iyi koşullar içerisinde sürdürsünler ki, ülkemizin var olan sorunlarını eğitim yoluyla çözülebilsinler.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER