Adana Kent Konseyi’nden STK’lara eğitim

Adana Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından katkı sunulan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için ‘Stratejik Plan ve Bütçe Eğitimleri’ yapıldı.

Adana Kent Konseyi’nden STK’lara eğitim


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Kent Konseyi tarafından düzenlenen ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından katkı sunulan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için ‘Stratejik Plan ve Bütçe Eğitimleri’ yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan yaptı. Ekrem Aslan STK kapasitelerinin geliştirilmesinin öncelikli hedeflerinin arasında olduğunu aktararak, “STK kapasitelerinin geliştirilmesi öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bu amaçla STK’na katılımı için, hocamız İsmail Güneş’e de eğitimi için teşekkür ediyorum” dedi.  

EKSİKLİKLERİ GİDERECEĞİZ

Daha sonra ise, Çukurova Üniversitesi İİBF öğretim üyesi Dr. İsmail Güneş tarafından verilen eğitim çalışmasına geçildi. Oturumlar hakkında bilgiler veren İsmail Güneş, “Sivil toplum kuruluşları için en önemli hususlardan biri  Stratejik Plan ve Bütçelemedir. Kuruluşlarımızın bu konudaki eksiklerini 2  gün 4 oturum şeklinde yapacağımız eğitimle kapatma gayretinde olacağız” şeklinde konuştu.

VERİMLİ GEÇTİ

Gerçekleşen   ‘Stratejik Plan ve Bütçe Eğitimi’ hakkında görüşlerini aktaran Yıldız Engelliler Spor Kulübü Başkanı Fethullah Kaygun Adana da bu gibi eğitim ve toplantılara ihtiyaç olduğunu belirtti. Eğitmen İsmail Güneş tarafından verildiğine dikkat çeken Kaygun, eğitimlerin çok verimli geçtiğini dile getirdi.

Eğitime, Adana ilinde faaliyet gösteren ve kent konseyleri bünyesinde bulunan STK’lar katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 13:59

emre


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER