banner6

Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip, Nitelikli insanlar yetiştirmeye devam ediyor

Adana’da modern binasıyla göz kamaştıran, “Değerli Nesiller Değer Taşıyan Nesiller” sloganıyla ülkemize en nitelikli insan yetiştirme kararlılığında olan Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip,  Nitelikli insanlar yetiştirmeye devam ediyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da modern binasıyla göz kamaştıran, “Değerli Nesiller Değer Taşıyan Nesiller” sloganıyla ülkemize en nitelikli insan yetiştirme kararlılığında olan Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Ülkemizin en güzide okullarından olan ve 69 yıllık bir tarihe sahip Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 2019-2020 Eğitim dönemini de başarıyla tamamladı. Yeni ve modern binasıyla ilgi odağı olan okul teknolojik imkân ve müştemilatla donatılmış olup birçok alanda çalışmalarına devam ediyor.

Salih Atilla’nın okul müdürlüğünü yürüttüğü okulda; fizik, kimya ve biyoloji derslerinin işlendiği ve tam donanımlı laboratuvarları, 2 adet bilişim ve teknoloji sınıfı, zekâ oyunları alanı, akustik sinema salonu, 430 kişilik modern ve sağlıklı yemekhanesi, 360 kişilik Konferans Salonu, zengin kütüphanesi bulunuyor. Bunun yanında Türk Hava Kurumu ile yapılan protokolle kurulan THK Model Uçak Kulübü, Yapay Zekâ ve Robotik Kodlama Atölyesi, Geleneksel Türk Okçuluğu Kulübü, Değerler Atölyesi çalışmaları da yer alıyor.

Modern Spor Salonunda büyük ilgi gören karate, güreş, futbol, basketbol ve voleybol kursları ücretsiz veriliyor. Okulun önemli bir özelliği de bulunuyor. Tüm okulun kirli havasının 3 saniyede tahliye edilip temiz havanın içeri alınacağı VRF havalandırma sistemi ve merkezi ısıtma soğutma sistemi yer alıyor.

Yıl boyu öğrencilerin akademik başarılarının devam etmesini sağlayan ‘Kamp Günleri’ etkinliği gerek öğrencilerden gerekse de velilerden tam not alıyor. Kamp programında gönüllü öğreticiler için hafta içi 18.00-21.30 arasında TYT ve AYT sınav hazırlıkları ve sınavları gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda ara tatillerde ve sömestr tatilinde öğrencilere sağlanan kamp programları da başarılarına başarı katıyor.

Adana Kıvanç Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Salih Atilla, başarılarıyla göz dolduran okulları hakkında bilgiler verdi.

“Okulumuz “Değerli Nesiller Değer Taşıyan Nesiller” sloganıyla ülkemize en nitelikli insan yetiştirme kararlılığındadır “ diyen Atilla, “Kıvanç Ailesi tarafından yapılan okulumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Ortaokul olarak da hizmet vermeye başladı. Okul Kur’ân Kursu İşbirliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Proje Okulu olarak hizmet veren okulumuz “Değerli Nesiller Değer Taşıyan Nesiller” sloganıyla ülkemize en nitelikli insan yetiştirme kararlılığındadır.” dedi.

Fizik, kimya ve biyoloji derslerinin işlendiği ve tam donanımlı laboratuvarları, 2 adet bilişim ve teknoloji sınıfı, zekâ oyunları alanı, akustik sinema salonu, 430 kişilik modern ve sağlıklı yemekhanesi, 360 kişilik Konferans Salonu, zengin kütüphanesinin bulunduğunu anlatan Atilla, “Bunun yanında Türk Hava Kurumu ile yapılan protokolle kurulan THK Model Uçak Kulübü, Yapay Zekâ ve Robotik Kodlama Atölyesi, Geleneksel Türk Okçuluğu Kulübü, Değerler Atölyesi çalışmaları da yer alıyor. Modern Spor Salonunda büyük ilgi gören karate, güreş, futbol, basketbol ve voleybol kursları ücretsiz veriliyor. Okulun önemli bir özelliği de bulunuyor. Tüm okulun kirli havasının 3 saniyede tahliye edilip temiz havanın içeri alınacağı VRF havalandırma sistemi ve merkezi ısıtma soğutma sistemi yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin başarılarının devam etmesi için yürüttükleri “Kamp Günleri” etkinliği hakkında görüşlerini aktaran Atilla, “Yıl boyu öğrencilerin akademik başarılarının devam etmesini sağlayan ‘Kamp Günleri’ etkinliği gerek öğrencilerden gerekse de velilerden tam not alıyor. Kamp programında gönüllü öğreticiler için hafta içi 18.00-21.30 arasında TYT ve AYT sınav hazırlıkları ve sınavları gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda ara tatillerde ve sömestr tatilinde öğrencilere sağlanan kamp programları da başarılarına başarı katıyor.” ifadelerini kullandı

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42