banner6

Adana şehidini uğurladı

Adana şehidini uğurladı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Şırnak’ta el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşam savaşını kaybeden Piyade Uzman Çavuş Soner Gökçü, memleketi Adana’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şırnak’ın Dağlıca bölgesinde 11 Temmuz tarihinde bölücü terör örgütü tarafından araziye yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Soner Gökçü (24)   kaldırıldığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şehit düştü.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Şehidin naaşı memleketi Adana’ya hava yoluyla getirildi. İlk önce şehidin baba ocağına götürüldü. Burada helallik alınan Şehit Gökçe’nin Türk Bayrağı’na sarılı naaşı daha sonra Sabancı Merkez Camii’nde düzenlenen tören alanına getirildi. Şehidin cenazesinin silah arkadaşlarının omuzlarında Sabancı Merkez Camii’ne getirilmesi sırasında yakınları gözyaşı döktü. 

ŞEHİT YAKINLARINI TESKİN ETMEYE ÇALIŞTILAR

Şehidin yakınları askerler tarafından cami törenin yapılacağı alana geldi. Şehidin annesi Fadime Gökçü'yü önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve kadın askerler teselli etmeye çalıştı. Sarı ve kadın askerler şehidin annesi ve diğer yakınlarını bir dakika bile yalnız bırakmadı. Şehidin erkek kardeşleri Ufuk ve Utku'yu da Adana Valisi Mahmut Demirtaş teskin etmeye çalıştı.

OĞLUN TABUTUNA SARILDI

Şehidin annesi Fadime Gökçü’nün oğlunun naşına sarılıp gözyaşı dökmesi görenlerin yüreklerini parçaladı. Anne Fadime Gökçü, "Kalleşçe niye çıktınız karşısına. Ben şimdi kuzum diye kime diyeceğim. Gözlerini açtın baktın, ellerini hareketlendirdin ne diyecektin bana acaba kuzum. Ben nasıl dayanacağım kuzum. Siz benim çocuğumdan daha beter olasınız, benim çocuğum gibi parçalanırsınız inşallah. Ben nereye gideceğim nasıl dayanacağım. Dermanın kalmadı. Ev aldın da muradına eremedin. Evinde yatamadın. Kalleşler benim çocuğumu yediler. Allah belalarını versin, dağa çıkan çocuklarının arkasını aramıyorlar.” şeklinde ağıtlar yaktı.

 ŞEHİT AĞABEYİNİN TABUTUNU ÖPTÜ

 Şehidin ortanca kardeşi Utku Gökçü de abisinin naaşına sarılıp gözyaşı döktü ve abisinin fotoğrafını öptü.  Şehidin diğer yakınları da şehidin tabutuna sarıldı. Şehidin bir kadın yakını şehidin başında nöbet tutan askerle birlikte kısa süreliğine bekleyerek nöbet tutması objektiflere yansıdı. 

CENAZE NAMAZI KILINDI

Öğlen namazına müteakiben şehidin şehidin cenaze namazı kılındı. Cenaze Namazı’na Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Ak Parti İl Başkanı Şerif Güler, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından şehit için helallik istendi.

DEV TÜRK BAYRAKLARIYLA GELDİLER

Ellerine dev Türk Bayrağı alan Adanalılar şehitlerini yalnız bırakmadı. Sabancı Merkez Cami avlusunda bir araya gelen kalabalık, hep birlikte terör örgütüne lanet yağdırdı.

SİLAH ARKADAŞLARININ OMZUNDA TAŞINDI

Ardından ise, şehidin naaşı silah arkadaşlarının omzunda kendisini cami avlusunda bekleyen top arabasına kadar götürüldü. Burada bir süre ilerleyen top arabasından daha sonra indirilen şehidin naaşı cenaze nakil aracına konularak defnedileceği Sarıçam ilçesi Avcılar Köyü Mezarlığı’na götürüldü. Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve eski Bakan Fatma Gül Sarı’nın bura dada şehit yakınlarını yalnız bırakmadıkları dikkatlerden kaçmadı.

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Sarıçam ilçesi Avcılar Köyü Mezarlığı’na getirilen şehidin naaşı burada gözyaşları arasında toprağa verildi. 

 2017 YILINDA GÖREVE BAŞLAMIŞTI

24 yaşındaki şehidin 3 kardeş olduğu öğrenildi. Isparta Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında eğitimini tamamladıktan sonra 9 Temmuz 2017 tarihinde göreve başladığı belirtildi. 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER