banner6

Adana Valiliği’nden kan bağışı kampanyası

Adana Valiliği tarafından küresel koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle düşen kan bağışı ve artan kan ihtiyacı için kampanya başlattı.  Toplumsal kan bağışı bilincinin oluşturulması ve kan bağışçısı sayısının arttırılması amacıyla yapılan kampanya çerçevesinde, Adana merkez ve ilçelerde personelin yanı sıra vatandaşlardan kan bağışında bulunulması isteniyor.

Adana Valiliği’nden kan bağışı kampanyası

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana Valiliği tarafından küresel koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle düşen kan bağışı ve artan kan ihtiyacı için kampanya başlattı.  Toplumsal kan bağışı bilincinin oluşturulması ve kan bağışçısı sayısının arttırılması amacıyla yapılan kampanya çerçevesinde, Adana merkez ve ilçelerde personelin yanı sıra vatandaşlardan kan bağışında bulunulması isteniyor.

Adana Valiliği tarafından küresel koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede topyekün mücadele kapsamında, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla alınan tedbirler bir bir hayata geçiriliyor.

Bu kapsamda   Adana Valiliği tarafından bölgede devam eden sıcak ava koşulları ve pandemi nedeniyle düşen kan bağışları ve artan kan ihtiyacı için il merkezi ve ilçelerde yer alan hastanelerin kan ve kök hücre ihtiyaçları için kampanya başlatıldı.

Kampanya çerçevesinde 06-07 Ekim 2020’de Adana Valiliği bahçesinde başlayacak kampanya çerçevesinde, 22-23 Ekim 2020’de Adana İstasyon Meydanı, 27 Ekim 2020’de Ceyhan, 28 Ekim 2020’de Kozan ve 30 Ekim 2020’de İmamoğlu ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Kan bağışı yapmak isteyenler belirtilen tarih ve yerlerde kan bağışında bulunabilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 18:50

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER